Символіка

У відповідності до ст. 22,   пункту 14 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням Бахмутської  районної ради №7/13-137 від 28 вересня 2016 року затверджені положення про флаг та герб (середній) Бахмутського району.

Прапор Бахмутського району Донецької області

ОПИС ПРАПОРА

1. Прапор Бахмутського району є символом, що відображає історію, традиції району.

2. Прапор району являє собою прямокутне полотнище (співвідношення ширини до довжини 2:3). Прапор складається з трьох рівних горизонтальних полів: верхнє - блакитне, середнє – зелене, нижнє - чорне.

Блакитне горизонтальне поле символізує небо, водні ресурси району.

Зелене горизонтальне поле символізує достаток, який дає людям земля, багатство рослинності нашого краю.

Чорне горизонтальне поле символізує багатство землі, кам’яного вугілля, солі, наявність залізної руди та інших корисних копалин.

На верхній межі зеленого поля розташовані колосся пшениці - символ врожаїв.

3. Еталонний зразок прапора району зберігається в кабінеті голови районної ради.

4. Прапор району піднімається:

- на будівлі районної ради  - постійно;

- у сесійній залі на весь період сесій.

5. Прапор району може підніматися: на будівлях органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, установ, організацій, підприємств Бахмутського району, а також в дні державних і місцевих свят, прийому офіційних організацій (делегацій), на спортивних змаганнях.

Зображення прапора Бахмутського району може бути використане при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції.

6. Використання зображення прапора дозволяється за умови отримання дозволу, який видається головою районної ради у формі розпорядження. Дозвіл або письмова відмова із зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подачі заяви. Термін дії дозволу - 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.

У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета використання зображення прапора.

Дозвіл видається на один або декілька видів продукції (робіт, послуг).

Герб Бахмутського району Донецької області

ОПИС  ГЕРБА

1. Герб - це символ, офіційна емблема району, в якому відображені його історія, особливості та традиції.

2. Герб району  являє собою геральдичний щит (чотирикутний, загострений донизу). Заокруглені частини герба являють собою 1/4 кола з радіусом окружності 1/8 висоти герба.

Поле щита складається з трьох рівних частин: блакитного, зеленого, чорного.

На стику блакитного і зеленого поля в центрі розташоване жовте коло (символ сонця), з якого виходять промені у вигляді восьми колосків пшениці натурального кольору, верхні кінці яких направлені до бічних сторін щита.

На чорному полі в центрі розташоване біле коло, пересічене по діаметру - старовинний знак солі.

3. Середній герб району представляє собою малий герб району, який обрамлений вінком з листя яблуні з плодами золотого кольору, оповитий блакитною стрічкою з написом золотом «Бахмутський район».

4. Еталонні зразки герба  знаходяться в Бахмутській районній раді.

5. Герб району може бути:

- розміщений на будинках і в приміщеннях ради, органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування;

- зображений на бланках ділових паперів районної ради, районної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування;

- розташований на архітектурних спорудах і використовуватися в святкових оформленнях, при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції, відображений на бланках ділових паперів підприємств, установ, організацій.

6. Використання зображення герба здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою районної ради у формі розпорядження. Дозвіл або письмова відмова із зазначенням причин видається протягом одного місяця з моменту подачі заяви.

7. Термін дії дозволу - 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.