Донецька область

РОСЛОВ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ

Голова районної ради

КІЩЕНКО Світлана Іванівна

(позапартійна,  дата обрання на посаду - 19.11.2020)

Загальні відомості про район

Площа – 1710,73 кв км

Кількість населених пунктів: міст 7, селища міського типу 11, сільських населених пунктів 94 (с-ще 22, с 72)

Чисельність наявного населення (станом на 01.01.2020) – 227,7 тис. осіб.

На території Бахмутського району 7  територіальних громад, а саме:

Соледарська міська територіальна громада, до складу якої входять: Соледарська міська рада і Бахмутський, Берестівський, Васюківський, Володимирівський, Міньківський, Никифорівський, Парасковіївський, Роздолівський, Яковлівський старостинські округи.

Сіверська міська територіальна громада, до складу якої входять: Сіверська міська рада, Дронівський, Різниківський, Серебрянський старостинські округи.

Бахмутська міська територіальна громада до складу якої входять: Бахутська міська рада, Іванівський, Опитненський, Покровський, Клинівський, Зайцівський старостинські округи.

Часовоярська міська територіальна громада, до складу якої входять: Часовоярська міська рада, Калинівський старостинський округ.

Торецька міська територіальна громада, до складу якої входять: Залізна міська рада, Новгородська селищна рада, Північна селищна рада, Щербинівська селищна рада.

Світлодарська міська територіальна громада, до складу якої входять:  Світлодарська міська рада, Миронівська та Луганська селищні ради, Кодемська та Новолуганська сільські ради, Зайцівська селищна рада (ВЦА).

Званівська сільська територіальна громада,  до складу якої входять: Званівська сільська рада та Верхньокам’янський старостинський округ.

Місцеві вибори 25 жовтня 2020 року – не проводилися: Світлодарська міська територіальна громада.

На території району утворено військово-цивільну адміністрацію селища Зайцеве Бахмутського району, ВЦА м. Торецьк.

Гуманітарна сфера

Спортивні заклади:  стадіони 6 од.; басейни 6 од.; дитячо-юнацькі спортивні школи 3 од.; спорт для всіх 1 од.

Заклади культури: Комунальний заклад «Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця», клубні заклади – 37 од., бібліотеки – 48 од., мистецькі школи – 8 од., музеї – 2 од.

Туристичні об’єкти: готелі – 4 од.

Об’єкти культурної спадщини: 154 – пам’ятки історії місцевого значення, 33 – пам’ятки архітектури місцевого значення; 2 – пам’ятки монументального мистецтва, 1 – пам’ятка науки і техніки національного значення, 752 – об’єкти археології.

Заклади охорони здоров’я: Центр первинної медико-санітарної допомоги – 4 од., лікарні – 6 од., амбулаторії – 26 од., ФАПи – 28 од., КНП «Бахмутська стоматологічна поліклініка – 1 од., КНП «Центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи міста Бахмут» - 1 од.

Соціальна сфера:

територіальні центри соціального обслуговування громадян (надання соціальних послуг) – 3 од.,

центри надання соціальних послуг – 2 од.,

центри реабілітації -1 од.,

центри соціальних служб– 2 од.,

дитячі заклади оздоровлення та відпочинку (працюючі) – 2 од.

Економічний розвиток Бахмутського району

Виробнича спеціалізація району: вирощування зернових культур, вирощування свиней, хімічна промисловість, харчова промисловість, добувна промисловість і розроблення кар’єрів, машинобудування, електроенергетика.

Перелік найбільших підприємств району:

• ДП «Торецьквугілля» (шахти «Торецька», «Центральна») - видобуток кам’яного вугілля;
  • ТДВ «Шахта ім. Святої Матрони» - видобуток кам’яного вугілля;
  • Філія «Збагачувальна фабрика «Щербинівська» ТОВ «Донінтервугілля» - збагачення кам’яного вугілля;
  • Вуглегірська ТЕС ПАТ «Центренерго» - генерація електричної енергії;
  • ТОВ «ДТЕК Миронівська ТЕЦ» Донецькобленерго» - генерація електричної енергії;
  • ПрАТ "БАС"  - м’ясне виробництво,  свинарство;
  • Філія "Бахмутська птахофабрика" ПНВК "Інтербізнес" - птахівництво, виробництво яєць;
  • ДП "Артемсіль" - видобуток солі
  • ТОВ "Восток-Агро" – зернове;
  • ТОВ "Бахмут-Агро" – зернове;
  • ДП "Дослідне господарство Бахмутської дослідної станції розсадництва Інституту садівництва НААН України" - розсадництво та садівництво.

Дані про Бахмутську районну раду:

кількість депутатів – 36;

партійний склад по партіям:

Донецька регіональна організація політичної партії «Опозиційна платформа  - за життя»;

Донецька обласна організація політичної партії «Слуга народу»;

Донецька регіональна обласна партійна організація політичної партії «Порядок»;

Донецька обласна організація політичної партії «За майбутнє».

Більшість у районній раді (склад):

Донецька регіональна організація політичної партії «Опозиційна платформа  - за життя»  - 17 депутатів;

Донецька обласна організація політичної партії «Слуга народу» - 10 депутатів;

Донецька регіональна обласна партійна організація політичної партії «Порядок» - 6 депутатів.

За результатами виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року здобули перемогу:

по територіальному виборчому округу № 46 – Христенко Федір Володимирович від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя»;

по територіальному виборчому округу № 51 – Ковальов Олександр Іванович, самовисування;

по територіальному виборчому округу № 52 – Яковенко Євген Геннадійович від політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Найактивніші політичні сили:

Донецька обласна організація політичної партії «Слуга народу»;

Донецька регіональна обласна партійна організація політичної партії «Порядок»;

Донецька обласна організація політичної партії «За майбутнє».