A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Корисна інформація

  

Випалюєш стерню – відповідай!

(штрафи до 153 000 грн.)

Департамент агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації попереджає землевласників та землекористувачів області про те, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, штраф за забруднення повітря становить від 30 тис. 600 грн до
61 тис. 200 грн або позбавлення волі терміном до 3-х років.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від
91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 грн до 4 тис. 590 грн, на посадових осіб - від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, — штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до
18 тис. 360 грн. для посадових осіб.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно- болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, карається штрафом від 3 тис. 60 гри до 6 тис. 120 гри для громадян та
15 тис. 300 до 21 тис. 420 гри для посадових осіб.

Якщо ті самі дії вчинено в межах територій та об’єктів природно- заповідного фонду - від 6 тис. 120 грн до 12 тис. 240 грн.

Кримінальним кодексом України за знищення або пошкодження, зокрема, стерні, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом передбачається: штраф від 91 800 до 153 000 грн., або обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк.

Давайте пам'ятати, що природа потребує нашого захисту й дбайливого ставлення до неї!

Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні - це, водночас, знищення флори та фауни регіону. Разом із стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка б дозволила суттєво підвищити врожайність у наступні роки.

 

 


 

 За незаконну вирубку дерев підвищили штрафи і терміни позбавлення волі     

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів» вступив  в силу з 25.04.2019.

Відповідно до закону, в кілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур і молодняка.  

Про це повідомила прес-служба Державного агентства лісових ресурсів України.

Відповідні зміни вносяться до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України, Кримінально-процесуальний кодекс України та Закон України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

Зокрема, зміниться покарання за такі правопорушення:

  • незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників;
  • перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників;
  • знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення.

За все перераховане передбачено накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти
(255 гривень) до тридцяти (510 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти п'яти (1275 гривень) до ста п'ятдесяти (2550 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті ж дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з перерахованих вище порушень, будуть каратися штрафом на громадян від тридцяти (510 грн ) до шістдесяти (1020 грн ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот (5100 грн ) до шестисот (10200 грн ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також вводиться кримінальна відповідальність за переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивезення за межі митної території України.

Такі незаконні дії будуть каратися позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Якщо особа вчинить такі протизаконні дії знову або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади або службового становища, або у великому розмірі - за такий злочин покладається позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до
3 років та з конфіскацією майна.

Якщо ж такі незаконні дії будуть відбуватися організованою групою або в особливо великому розмірі - тоді передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від
10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Крім того, кримінальна відповідальність у разі заподіяння істотної шкоди підвищиться і за незаконну порубка або незаконне перевезення, зберігання та збут лісу. За такі незаконні дії буде штраф, який складе від тисячі (17000 грн ) до тисячі п'ятисот (25500 грн ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той же термін.

Довідка

Істотною шкодою вважається така шкода, яка в 2.000 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (34000 грн ), або інший істотної шкоди, заподіяний навколишньому середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.

У разі , якщо такі незаконні дії будуть зроблені в заповідниках або на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах - вони будуть каратися штрафом від тисячі п'ятисот (25 500 грн ) до двох тисяч (34 000 грн ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 3 до
5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання та збут лісу спричинили тяжкі наслідки, такі злочини будуть каратися позбавленням волі на строк від
5 до 7 років.

Довідка

Важкими наслідками вважаються наслідки, які в п'ять тисяч (85 000 грн ) і більш разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Також Законом встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених в розмірі 25 млн кубічних метрів на рік.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора