A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Корисна інформація

  

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» запрошує до участі

З 1 по 31 липня пройде українська частина міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю», присвяченого пам’яткам природи України. Переможці та найактивніші учасники отримають цінні призи, а найкращі конкурсні фото природи України будуть змагатися на міжнародному рівні.

Конкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) має на меті створення бази фото об’єктів природно-заповідного фонду на території України під вільною ліцензією для ілюстрування Вікіпедії та інших проектів, а також привернення уваги до стану навколишнього середовища. Цього року конкурс проходить у 32 країнах світу.

В Україні фотозмагання відбудеться вже восьмий рік поспіль. За попередні роки учасники подали на конкурс світлини понад 4 тисяч об’єктів природно-заповідного фонду України. Конкурсанти завантажили понад 80 тисяч вільних зображень, зроблених у національних природних парках, заповідних урочищах, заказниках, біосферних, природних заповідниках, на території пам’яток природи, ботанічних садів, дендрологічних та зоологічних парків. Це великий внесок у розвиток вільних знань, однак понад 50% пам’яток, що занесені до державного реєстру досі не мають своїх фото у Вікіпедії.

Участь у конкурсі можуть брати як професійні фотографи, так і любителі. Протягом липня всі охочі можуть подати світлини природних територій власного авторства, зроблені у будь-який період часу.

Переможцями конкурсу стануть 10 учасників, які наберуть найбільше балів за фотографування пам`яток, що зазначені у конкурсних списках. Також будуть відзначені конкурсанти, що сфотографують найбільше пам'яток у кожному з 27 регіонів України; при визначенні переможців у цих номінаціях перевага надаватиметься фотографіям об’єктів, що ще не були сфотографовані в межах конкурсу. Журі також обере найкращі світлини кожного з 27 регіонів України та десять найкращих фотографій конкурсу. Переможці за кількісним внеском та автори найкращих світлин будуть відзначені цінними призами. Десять найкращих фото представлять Україну на міжнародному етапі.

Детальніше з усіма умовами та регламентом конкурсу можна ознайомитися за посиланням: http://wle.org.ua/rules/.

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету: wle@wikimedia.org.ua

Сторінки у соцмережах: facebook.com/wle.ua, instagram.com/wle_ukr

 

 

 


 

 За незаконну вирубку дерев підвищили штрафи і терміни позбавлення волі     

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів» вступив  в силу з 25.04.2019.

Відповідно до закону, в кілька разів підвищено штрафи за незаконну рубку і знищення лісових культур і молодняка.  

Про це повідомила прес-служба Державного агентства лісових ресурсів України.

Відповідні зміни вносяться до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України, Кримінально-процесуальний кодекс України та Закон України «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

Зокрема, зміниться покарання за такі правопорушення:

  • незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників;
  • перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників;
  • знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення.

За все перераховане передбачено накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти
(255 гривень) до тридцяти (510 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти п'яти (1275 гривень) до ста п'ятдесяти (2550 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті ж дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з перерахованих вище порушень, будуть каратися штрафом на громадян від тридцяти (510 грн ) до шістдесяти (1020 грн ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот (5100 грн ) до шестисот (10200 грн ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також вводиться кримінальна відповідальність за переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивезення за межі митної території України.

Такі незаконні дії будуть каратися позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.

Якщо особа вчинить такі протизаконні дії знову або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням влади або службового становища, або у великому розмірі - за такий злочин покладається позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до
3 років та з конфіскацією майна.

Якщо ж такі незаконні дії будуть відбуватися організованою групою або в особливо великому розмірі - тоді передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від
10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Крім того, кримінальна відповідальність у разі заподіяння істотної шкоди підвищиться і за незаконну порубка або незаконне перевезення, зберігання та збут лісу. За такі незаконні дії буде штраф, який складе від тисячі (17000 грн ) до тисячі п'ятисот (25500 грн ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той же термін.

Довідка

Істотною шкодою вважається така шкода, яка в 2.000 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (34000 грн ), або інший істотної шкоди, заподіяний навколишньому середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.

У разі , якщо такі незаконні дії будуть зроблені в заповідниках або на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах - вони будуть каратися штрафом від тисячі п'ятисот (25 500 грн ) до двох тисяч (34 000 грн ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 3 до
5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання та збут лісу спричинили тяжкі наслідки, такі злочини будуть каратися позбавленням волі на строк від
5 до 7 років.

Довідка

Важкими наслідками вважаються наслідки, які в п'ять тисяч (85 000 грн ) і більш разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Також Законом встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених в розмірі 25 млн кубічних метрів на рік.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора