A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Корисна інформація

Фото без опису

 

Щороку 5 червня світ відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища - не просто дату в календарі, а потужний заклик до дії, що об’єднує мільйони людей у боротьбі за збереження нашої планети. Цей день нагадує нам, що майбутнє Землі залежить від кожного з нас. Повідомляє Комітет з питань екологічної політики та природокористування.

Історія цього дня почалася з надісланого генеральному секретарю ООН листа 11 травня 1971 року, в якому 2200 науковців та діячів культури з 23 країн світу попереджали про небезпеку, пов'язану з забрудненням навколишнього середовища, закликаючи: "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами".

Це звернення було ключовим у формуванні Всесвітнього дня охорони довкілля, офіційно заснованого 15 грудня 1972 року на Стокгольмській конференції ООН з питань довкілля, на якій Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища, а також заснована Програма ООН з навколишнього середовища (UNEP).

Відтоді цей день став щорічною подією, що привертає увагу до найактуальніших екологічних викликів.

Війна в Україні стала найпотужнішим екологічним викликом, який завдає катастрофічної шкоди довкіллю, перетворюючи квітучі екосистеми на зони техногенного та екологічного лиха.

У Всесвітній день охорони навколишнього середовища, який відзначається 5 червня, цей біль найгостріше відчувається на прикладі Донецької області — регіону, де бойові дії тривають понад десять років та призвели до збитків довкіллю на суму понад 2,5 трильйона гривень.

Екологічні наслідки війни на Донеччині:

 знищення унікальних лісів та заповідників: масштабні пожежі від обстрілів практично знищили тисячі гектарів реліктових сосен у Національному природному парку «Святі гори» та пошкодили заповідник «Крейдова флора»;

отруєння хімікатами: тонни вибухівки, важких металів та залишків снарядів щодня потрапляють у землю, спричиняючи глибоку токсичну ерозію родючих ґрунтів;

Затоплення шахт і руйнування інфраструктури: через зупинку насосів та пошкодження очисних споруд шахтні води піднімаються, вимиваючи небезпечні речовини й радіоактивні ізотопи, що отруює підземні горизонти та басейн річки Сіверський Донець.

У нинішніх умовах особливо важливо пам’ятати, що збереження довкілля є складовою збереження громадського здоров’я. Навіть невеликі щоденні дії кожного з нас мають значення: раціональне використання ресурсів, відповідальне поводження з відходами, дбайливе ставлення до природи та підтримка чистоти у своїй громаді.

 

Сьогодні, як ніколи, актуальним є усвідомлення того, що безпечне та здорове навколишнє середовище є необхідною умовою для нашого життя, відновлення та майбутнього розвитку Донецького краю та усієї країни.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора