Донецька область

Важлива інформація

щодо обмеження обігу пластикових пакетів на території України

З метою поліпшення стану навколишнього середовища та благоустрою територій прийнято Закон України від 01.06.2021 № 1489- IХ «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», (далі Закон), який спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів та обмеження їх розповсюдження.

Законом забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

1. надтонких пластикових пакетів;
  2. тонких пластикових пакетів;
  3. оксорозкладних пластикових пакетів.

Відповідно до статті 2 Закону заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Пластикові пакети що не відповідають встановленим Законом вимогам підлягають вилученню з обігу в порядку, встановленому Законом України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».

Крім цього, Законом визначено, шо розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі. Роздрібні ціни на пластикові пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Також визначено відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів у вигляді штрафів та порядок їх накладення.

Згідно із статтею 7 Закону цей Закон набирай чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності, крім частини першої статті 2 та aбзaцy другого частини другої статті 6, які вводяться в дію через дев’ять місяців з дня опублікування цього Закону. Частина третя статті 2 Закону діє до 1 січня 2023 року.

Більш детальніше ознайомитися із Законом можна за посиланням:

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування»
у 2021 році"

Заявку має бути створено та надіслано виключно у форматі Microsoft Word
до 30 вересня 2021 року електронною поштою на електронну адресу: Best.Practice.Ukraine@coe.int

До Заявки додається лист органу місцевого самоврядування за підписом його керівника, що є підтвердженням достовірності та точності викладеної у заявці інформації.

Супровідний лист (з підписом) у сканованому вигляді має бути надіслано електронною поштою одночасно із заявкою (одним електронним листом).

Розділ І заявки «Інформація про орган місцевого самоврядування» має містити повну інформацію за кожним пунктом. Задля забезпечення ефективної комунікації у заявці слід подати повну інформацію про автора практики.

Розділ ІІ заявки «Опис практики» за обсягом не має перевищувати
3-х аркушів формату А4 (шрифт Times New Roman 12, інтервал одинарний).

Форма заявки в електронному варіанті доступна на офіційних веб-сайтах: minregion.gov.ua, slg-coe.org.ua