Бахмутська районна
державна адміністрація

Громадянське суспільство

ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО

Громадянське суспільство - це сукупність самостійних, незалежних від держави інститутів та відносин, заснованих на свободі особистості,  плюралізмі поглядів та демократичному правопорядку.

Інститути громадянського суспільства (ІГС) або організації громадянського суспільства (ОГС) – це громадські організації, професійні і творчі спілки, організації роботодавців, благодійні організації, релігійні організації, засоби масової інформації та інші непідприємницькі товариства та установи.

Консультативно-дорадчі органи – органи, що утворюються для погодженого вирішення
питань реалізації державної і регіональної політики у певній сфері чи галузі, координації
діяльності центральних і місцевих органів державної влади. Статус консультативно-
дорадчого органу, повноваження, основні напрями і форми діяльності визначаються
положенням про конкретний орган чи спеціальним актом відповідного державного
 органу.

Конституція України гарантує, що єдиним джерелом влади та носієм суверенітету в державі є народ. Тому громадянське суспільство має бути достатньо сильним та спроможним, щоб слугувати двигуном соціально-політичних перетворень в Україні й сприяти її демократизації. Досвід провідних розвинених держав показує, що рівень розвитку громадянського суспільства є одним з найважливіших показників розвитку країни в цілому.

Як показує досвід демократичних країн, системна державна підтримка розвитку громадянського суспільства дозволяє залучити додаткові організаційні, фінансові і технічні ресурси для надання соціальних та інших суспільно значущих послуг, підвищити якість державного управління.

Указом Президента України від 26 лютого 2016 року № 68/2016 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки, якою визначені основи державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства на загальнонаціональному рівні.

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ:

Указ Президента України від 26 лютого 2016 року № 68/2016 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні»,

Постанова Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»,

Закон України «Про місцеві державні адміністрації»,

Закон України «Про засади державної регіональної політики»,

Закон України «Про громадські об'єднання»

ГРОМАДСЬКА РАДА

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 18.09.2017 №399 затверджено склад Громадської ради при Бахмутський райдержадміністрації

Розпорядження голови райдержадміністрації від 15.07.2019 №334 "Про ініціативну групу з формування складу Громадської ради при Бахмутській райдержадміністрації"

Персональний склад

Громадської ради при Бахмутській райдержадміністрації

Богданов

Валерій Володимирович

член громадської організації «БАХМУТСЬКА СПІЛКА ВЕТЕРАНІВ  АТО»  (за узгодженням);

Варін

Дмитро Дамірович

член громадської організації

«СПІВДРУЖНІСТЬ ЛИМАНА»

Верич

Ірина Іванівна

член президії Бахмутського районного комітету профспілки працівників агропромислового комплексу

Вороніна

Ольга Валентинівна

член громадської організації «ФОРУМ УСПІШНИХ ЖІНОК» (за узгодженням);

Галушка

Олександр Іванович

отаман Бахмутського козацького Слобідсько-Українського полку (за згодою);

Гапєєв

Роман Анатолійович

голова громадської організації «Відродження села» Бахмутського району Донецької області (за згодою);

Дуднік

Лілія Юріївна

член громадської організації «Асоціація «Відродження та розвиток»

Заморська

Тетяна Михайлівна

голова Бахмутської районної організації профспілки працівників освіти та науки України (за згодою);

Кас’яненко

Віктор Павлович

голова громадської організації «Чорнобиль» (за згодою);

Кравченко

Наталя Вікторівна

член громадської організації «Туристична спілка «Бахарт» (за узгодженням);

Луговий

Олександр Володимирович

член громадської організації «Донецьке антикорупційне бюро» (за узгодженням);

Луговий

Сергій Володимирович

голова громадської організації «Громадська безпека Бахмутчини» (за згодою);

Меняшев

Олег Адельшевич

член громадської організації «ГРОМАДСЬКА ІНІЦІАТИВА «МИ»

Проценко

Марина Володимирівна

голова Бахмутського районного комітету профспілки працівників державних установ (за згодою);

Соколко

Людмила Іванівна

голова громадської організації «Бахмутська організація ветеранів війни, праці, збройних сил та органів правопорядку»

(за згодою);

Тімуш

Володимир Васильович

голова громадської організації «Камені Донбасу» (за згодою);

Устименко

Ірина Віталіївна

завідувач сектору з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю райдержадміністрації.

Перелік документів, які містять публічну інформацію:

- Розпорядження голови райдержадміністрації від 21.06.2019 №272 «Про затвердження Положення про Громадську раду при Бахмутській райдержадміністрації»

- Рішення Бахмутської районної ради від 25.09.2018 № 7/31-532 «Про затвердження Районної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2019-2020 роки»