Громадянське суспільство
ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО
Громадянське суспільство - це сукупність самостійних, незалежних від держави інститутів та відносин, заснованих на свободі особистості, плюралізмі поглядів та демократичному правопорядку.
Інститути громадянського суспільства (ІГС) або організації громадянського суспільства (ОГС) – це громадські організації, професійні і творчі спілки, організації роботодавців, благодійні організації, релігійні організації, засоби масової інформації та інші непідприємницькі товариства та установи.
Консультативно-дорадчі органи – органи, що утворюються для погодженого вирішення питань реалізації державної і регіональної політики у певній сфері чи галузі, координації діяльності центральних і місцевих органів державної влади. Статус консультативно-дорадчого органу, повноваження, основні напрями і форми діяльності визначаються положенням про конкретний орган чи спеціальним актом відповідного державного органу.
Конституція України гарантує, що єдиним джерелом влади та носієм суверенітету в державі є народ. Тому громадянське суспільство має бути достатньо сильним та спроможним, щоб слугувати двигуном соціально-політичних перетворень в Україні й сприяти її демократизації. Досвід провідних розвинених держав показує, що рівень розвитку громадянського суспільства є одним з найважливіших показників розвитку країни в цілому.
Як показує досвід демократичних країн, системна державна підтримка розвитку громадянського суспільства дозволяє залучити додаткові організаційні, фінансові і технічні ресурси для надання соціальних та інших суспільно значущих послуг, підвищити якість державного управління.
Указом Президента України від 26 лютого 2016 року № 68/2016 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016 – 2020 роки, якою визначені основи державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства на загальнонаціональному рівні.