ВІХИ НАШОЇ ІСТОРІЇ

Фото без опису Фото без опису Фото без описуБахмутський район заснований 7 березня  1923 року.

Район розташований у північно-східній частині Донецької області і межує на сході з Луганською областю, на південному заході – з Лиманським районом, на заході – із Слов’янським та Костянтинівським районами, на північному сході – з м. Горлівка, з півдня –  з Шахтарським районом.

Історія Бахмутського краю бере свій початок із сивої давнини.

На території району знаходяться численні старожитності різних епох: кам’яної,

бронзової, кіммерійців, скіфів, сарматів, печенігів, половців, козацької доби.

Фото без опису1571 - уперше в документах Московського князівства згадується Бахмутська сторожа

1701- Петро І наказує збудувати фор­тецю Бахмут

1723 - побудована перша вугільна шахта Донбасу в с. Скелеве

1748 - засновано Бахмутський козацький полк

1753- заселення краю: 1 рота - с. Серебрянка, 13 рота – сел. Калинівка,

15 і 16 роти - сел. Луганське

1881 - на території району з'являються перші зрошувальні ділянки. Утворюються­ Кам'янська державна зрошувальна дільниця, пізніше - Ямська, Правдинська (с. Різниківка), Первомайська (с. Новолуганське, с.Зайцеве)

1872-1883 - відкриття початкових училищ в селах Покровське, Серебрянка, Луган­ське.

XIX ст. - початок XX ст. - стрімкий промисло­вий розвиток краю:

перший солеварний за­вод (1871), залізниця (1878), соляні шах­ти (1881)

1879 - побудовано соляну шахту "Брянцевська копь"

1912 - початок видобування доломіту та утворення товариства "Доломіт" с. Яма (м. Сіверськ)

1918-1925 - створення комун в селах Три­пілля, Федорівка, Івано-Хрещенське, По­кровське, Боголюбівка, Новомиронівка, Серебрянка

1919 - Бахмут стає центром Донецької гу­бернії (1919-1925)

Фото без описуПерша половина 30-х років - період створення державних сільських гос­подарств. Кам'янську зрошувальну дільницю переформують в радгосп "Ямський": з'являються радгоспи ім. Кі­рова (с. Володимирівка),     ім. Артема (с. Артемівське), "Красносільський" (с. Іванівське), "ім. Калініна" (сел. Калинівка), "Зоря Донбасу" (с. Яковлівка), "Степний" (с. Бересто­ве), ім. 1 Травня (сел. Новолуганське) та інші.

1935 - створено Дослідну станцію насінництва ( з 1956 року – садівництва)

20-30рр. XX століття - відкриття освітніх закладів в селах району

1941-1943 рр. - район перебував під на­валою гітлерівських окупантів

У вересні 1943 року 259 та 266 дивізії 3-ї гвардійської армії Південно-Західного фронту звільнили район від німецької окупації.

1974 - створення радгоспу-комбінату "Вуглегірський"

1976 - спорудження тваринницького ком­плексу для відгодівлі бичків у колгоспі ім. Тимирязєва

1982 - забудова села Бахмутське, яке удостоєне диплому II ступеню ВДНГ у м. Москва

1985-1987 - проведення конференцій по соціальній перебудові сіл району

1985 - початок комп'ютеризації шкіл району

1997-завезено перше поголів'я свиней на ПрАТ "Бахмутський Аграрний Союз"

2006 - початок реалізації в районі інвестиційних со­ціальних проектів

Бахмутський район відомий видатними особистостями:

Всеволод Гаршин (1855-1888) – поет, художній критик;

Микита  Шаповал (1882-1932) — видатний державний і політичний діяч,  поет, публіцист, непохитний борець за незалежну Україну;

Володимир Сосю́ра (1898-1965) — український письменник, поет-лірик, автор понад 40 збірок поезій;

Микола Рибалко  (1922–1995) —  поет, автора більше двох десятків поетичних збірок, лауреат літературної премії імені Миколи Островського, Державної премії імені Т. Г. Шевченка.