A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

ВІХИ НАШОЇ ІСТОРІЇ

Бахмутський район заснований 7 березня  1923 року.

 

Район розташований у північно-східній частині Донецької області і межує на сході з Луганською областю, на південному заході – з Лиманським районом, на заході – із Слов’янським та Костянтинівським районами, на північному сході – з м. Горлівка, з півдня –  з Шахтарським районом.

 

Історія Бахмутського краю бере свій початок із сивої давнини.

На території району знаходяться численні старожитності різних епох: кам’яної,

бронзової, кіммерійців, скіфів, сарматів, печенігів, половців, козацької доби.

 

 

1571 - уперше в документах Московського князівства згадується Бахмутська сторожа

1701- Петро І наказує збудувати фор­тецю Бахмут

1723 - побудована перша вугільна шахта Донбасу в с. Скелеве

1748 - засновано Бахмутський козацький полк

1753- заселення краю: 1 рота - с. Серебрянка, 13 рота – сел. Калинівка,

15 і 16 роти - сел. Луганське

1881 - на території району з'являються перші зрошувальні ділянки. Утворюються­ Кам'янська державна зрошувальна дільниця, пізніше - Ямська, Правдинська (с. Різниківка), Первомайська (с. Новолуганське, с.Зайцеве)

1872-1883 - відкриття початкових училищ в селах Покровське, Серебрянка, Луган­ське.

XIX ст. - початок XX ст. - стрімкий промисло­вий розвиток краю:

перший солеварний за­вод (1871), залізниця (1878), соляні шах­ти (1881)

1879 - побудовано соляну шахту "Брянцевська копь"

1912 - початок видобування доломіту та утворення товариства "Доломіт" с. Яма (м. Сіверськ)

1918-1925 - створення комун в селах Три­пілля, Федорівка, Івано-Хрещенське, По­кровське, Боголюбівка, Новомиронівка, Серебрянка

1919 - Бахмут стає центром Донецької гу­бернії (1919-1925)

Перша половина 30-х років - період створення державних сільських гос­подарств. Кам'янську зрошувальну дільницю переформують в радгосп "Ямський": з'являються радгоспи ім. Кі­рова (с. Володимирівка),     ім. Артема (с. Артемівське), "Красносільський" (с. Іванівське), "ім. Калініна" (сел. Калинівка), "Зоря Донбасу" (с. Яковлівка), "Степний" (с. Бересто­ве), ім. 1 Травня (сел. Новолуганське) та інші.

 

1935 - створено Дослідну станцію насінництва ( з 1956 року – садівництва)

 

20-30рр. XX століття - відкриття освітніх закладів в селах району

 

1941-1943 рр. - район перебував під на­валою гітлерівських окупантів

У вересні 1943 року 259 та 266 дивізії 3-ї гвардійської армії Південно-Західного фронту звільнили район від німецької окупації.

 

 

1974 - створення радгоспу-комбінату "Вуглегірський"

1976 - спорудження тваринницького ком­плексу для відгодівлі бичків у колгоспі ім. Тимирязєва

1982 - забудова села Бахмутське, яке удостоєне диплому II ступеню ВДНГ у м. Москва

1985-1987 - проведення конференцій по соціальній перебудові сіл району

1985 - початок комп'ютеризації шкіл району

 

 

1997-завезено перше поголів'я свиней на ПрАТ "Бахмутський Аграрний Союз"

2006 - початок реалізації в районі інвестиційних со­ціальних проектів

 

Бахмутський район відомий видатними особистостями:

 

Всеволод Гаршин (1855-1888) – поет, художній критик;

Микита  Шаповал (1882-1932) — видатний державний і політичний діяч,  поет, публіцист, непохитний борець за незалежну Україну;

Володимир Сосю́ра (1898-1965) — український письменник, поет-лірик, автор понад 40 збірок поезій;

Микола Рибалко  (1922–1995) —  поет, автора більше двох десятків поетичних збірок, лауреат літературної премії імені Миколи Островського, Державної премії імені Т. Г. Шевченка.

 

 

СУЧАСНА ІСТОРІЯ

 

За останні роки значні зміни відбулись у адміністративно-територіальному устрої Бахмутського району. З метою упорядкування адміністративних зв’язків між окремими населеними пунктами Донецької області, які були розірвані внаслідок проведення антитерористичної операції, створення умов для ефективного здійснення повноважень органами місцевого самоврядування адміністративно-територіальних одиниць, що знаходяться поза межами зони проведення антитерористичної операції, та забезпечення життєдіяльності у таких населених пунктах змінено межі Бахмутського району. В 2014 році до складу району включені  території, що знаходяться у віданні Вуглегірської міської ради Єнакієвської міської ради (у тому числі території міста Вуглегірськ, селища Булавине, селища Грозне, селища Каютине, селища Красний Пахар (нині Ступакове), селища Савелівка), Ольховатської селищної ради Єнакієвської міської ради (в тому числі території села Весела Долина, селища міського типу Ольховатка, селища Данилове, селища Іллінка, селища Рідкодуб, селища Кам’янка), Булавинської селищної ради Єнакієвської міської ради (у тому числі території селища міського типу Булавинське, селища міського типу Олександрівське, селища міського типу Оленівка, селища міського типу Прибережне).

В 2015 році до Бахмутського району приєднані території  Миронівської селищної ради та Світлодарської міської ради.

У 2016 році міста Соледар і  Часів Яр Бахмутської міської ради були віднесені до категорії міст районного значення та включені до складу Бахмутського району. В цьому ж році до території району були приєднані землі Зайцівської селищної ради Горлівської міської ради та Горлівської міської ради (території вулиць Станція Майорська, Сонячна, Заливна, Кольцова міста Горлівка).

 

Згідно з Перспективним планом формування територій громад Донецької області в Бахмутському районі в рамках децентралізації створені три ОТГ: Соледарська міська ОТГ, Сіверська міська ОТГ і Званівська сільська ОТГ, у яких пройшли перші місцеві вибори відповідно 18.12.2016,  30.04.2017   і   29.10.2017.

 

Сучасний Бахмутський район – конкурентноспроможній та життєздатній, економічного розвинутий край, з раціональним використанням природно-ресурсного потенціалу. Питому увагу у структурі економіки займає аграрний сектор. Сільськогосподарське виробництво характеризується багатогалузевою структурою.

Район багатий такими корисними копалинами як поварена сіль, доломіти для металургії, вогнетривкі та тугоплавкі глини, пісок формований, гіпс, піщаник, крейда та цеглово-черепична сировина, що створює сприятливі умови для розвитку видобувної галузі. Бахмутський район є одним із найбільших соледобувних районів в Україні. В межах району експлуатуються два великі родовища повареної солі: в місті Соледар і на території промислу Ново-Карфагенне. Також загальновідомі Часовоярське родовище вогнетривких глин і Сіверське родовище доломітів для металургії.

 

В районі розвинута соціальна сфера: в населених пунктах працюють дошкільні та  загальноосвітні навчальні заклади, заклади культури та охорони здоров’я.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора