Різниця між Е-лікарняним та медичним висновком про тимчасову непрацездатність

Дата: 20.03.2024 11:07

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність та е-лікарняний, який є електронним аналогом паперового листка непрацездатності, — два різні електронні документи, тісно пов’язані між собою, оскільки засвідчують факт тимчасової непрацездатності людини, тому необхідно розуміти різницю між ними.

🔶 Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН) — це електронний документ, який:

🔸 засвідчує тимчасову непрацездатність;

🔸 містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності;

🔸 є підставою для створення е-лікарняного.

Лікар створює МВТН в Електронній системі охорони здоров’я на підставі медичних записів (включаючи основні дані, що містяться у сімейного лікаря, такі як паспортні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків, номер мобільного телефону тощо).

На підставі МВТН формується електронний листок непрацездатності.

🔷 Е-лікарняний (листок непрацездатності в електронному вигляді) — електронний документ, який:

🔹засвідчує факт тимчасової непрацездатності;

🔹є підставою для звільнення від роботи, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок роботодавця, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Е-лікарняний формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України на підставі успішно створеного МВТН або рішення органу опіки та піклування.

📌 Як дізнатися про формування е-лікарняного через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України 👉 https://tinyurl.com/4ehbcezw.

Про статуси е-лікарняних — за посиланням 👉 https://tinyurl.com/bdzx3zyd.