НА ЗАСІДАННІ РАЙОННОГО КООРДИНАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ ПІДТРИМКИ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ ПІДВЕЛИ ПІДСУМКИ РОБОТИ ГУМАНІТАРНИХ ШТАБІВ/ЦЕНТРІВ/ХАБІВ У ПОТОЧНОМУ РОЦІ

Дата: 19.12.2023 14:17

19 грудня перший заступник голови Бахмутської райдержадміністрації, керівник Координаційного центру Роман Большаков провів засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Бахмутській районній державній адміністрації, районній військовій адміністрації та організації діяльності консультативно-координаційних центрів підтримки населення Бахмутського району Донецької області. У засіданні взяли участь заступник начальника управління – начальник відділу моніторингу соціальних програм Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації Ольга Бондаренко, регіональний координатор у Донецькій області БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Наталя Сікора, представники військових адміністрацій населених пунктів району, центрів підтримки населення Бахмутського району

На нараді були підведені підсумки роботи гуманітарних штабів/центрів/хабів/осередків підтримки населення Бахмутського району у 2023 році.

Роман Большаков зазначив, що з метою всебічної підтримки мешканців Бахмутського району, які евакуювались до більш безпечних регіонів України,  Бахмутською райдержадміністрацією, районною військовою адміністрацією  створено 5 консультативно-координаційних центрів підтримки населення Бахмутського району: у Києві, Дніпрі, Хмельницькому, Вінниці та  Кривому Розі.  Станом на 01.12.2023 в центрах обслуговуються / отримують послуги 44 819 осіб (17 105 сімей,  8 267 дітей).

За 11 місяців поточного року консультативно-координаційними центрами отримано гуманітарної/благодійної допомоги та видано переселенцям з Бахмутського району:

продуктових наборів – близько 26 тис.;

гігієнічних наборів – понад 8,5 тис.;

непродовольчих товарів – 4,2 тис. наборів і 49,5 тон (зокрема, одяг, посуд, постільна білизна).

Крім того, для внутрішньо переміщених осіб проводилися заходи щодо надання інформаційної, соціальної та психологічної підтримки, реалізації прав ВПО на медичне обслуговування та отримання реабілітаційних послуг, задоволення освітніх і культурних потреб, залучення до занять спортом, патріотичного виховання дітей та молоді.

Представниця Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації Ольга Бондаренко відзначила, що Бахмутською райдержадміністрацією, районною військовою адміністрацією та військовими адміністраціями населених пунктів Бахмутського району у поточному році проведена значна робота щодо забезпечення всебічної підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Також на засіданні обговорювалось питання створення та функціонування Ради з питань внутрішньо переміщених осіб.  Регіональний координатор  у Донецькій області БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Наталя Сікора ознайомила присутніх з досвідом і досягненнями діючих Рад з питань внутрішньо переміщених осіб, напрямками їх роботи в рамках проєкту «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб»

За результатами розгляду цього питання прийнято рішення: начальникам військових адміністрацій Бахмутського району взяти на контроль питання створення Рад ВПО при військових адміністраціях населених пунктів Бахмутського району, затвердження Положення про Ради ВПО та формування складу Ради ВПО, а також ввести голів Рад ВПО до складу Координаційних центрів підтримки цивільного населення військових адміністрацій.