ВІДБУЛОСЯ ЗАСЛУХОВУВАННЯ ЩОДО ПРОГРАМ ПІДТРИМКИ ВПО З БАХМУТСЬКОГО РАЙОНУ

Дата: 11.12.2023 15:08

1 грудня заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлії Костюніна провела заслуховування керівництва Бахмутської райдержадміністрації, районної військової адміністрації, Бахмутської та Торецької міських військових адміністрацій щодо програм підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на 2024 рік.

У заслуховуванні взяли участь голова Бахмутської райдержадміністрації, начальник районної військової адміністрації Сергій Кальян і перший заступник голови Бахмутської райдержадміністрації Роман Большаков, які  представили  Комплексну програму із соціалізації та підтримки мешканців Бахмутського району Донецької області та внутрішньо переміщених осіб, які постраждали від збройної агресії Російської Федерації проти України, та проінформували про роботу за цим напрямком.

Програма спрямована на забезпечення комплексного підходу з реалізації засад державної політики на місцевому рівні в частині всебічного забезпечення базових потреб внутрішньо переміщених осіб, у тому числі в соціально-економічній сфері, та розв’язання проблем, пов’язаних з негативними наслідками збройної агресії рф проти України.
Комплексна програма передбачає об’єднання зусиль органів державної влади, військових адміністрацій населених пунктів, органів місцевого самоврядування, закладів освіти, культури, громадських об’єднань та інших організацій стосовно вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб у спільному напрямку діяльності та спрямована на забезпечення дотримання їх прав, свобод і законних інтересів, передбачених Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та іншими нормативно-правовими актами.

За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб станом на 05.12.2023 на обліку як ВПО перебувають 34 554 особи із числа мешканців Бахмутського району.

З метою всебічної підтримки ВПО, які тимчасово перемістились з території Бахмутського району до більш безпечних регіонів України, Бахмутською райдержадміністрацією, районною військовою адміністрацією створено 5 консультативно-координаційних центрів підтримки населення у містах Київ, Дніпро, Хмельницький, Вінниця, Кривий Ріг, у яких станом на 01.12.2023 отримують послуги 44 819 осіб, серед яких  8 267 дітей (17 105 сімей).

Також були заслухані доповіді начальника Бахмутської міської військової адміністрації Олексія Реви та заступника начальника Торецької міської військової адміністрації Людмили Єслюкової про цільові програми підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на 2024 рік.

За результатами сьогоднішнього заслуховування  Юлія Костюніна відзначила, що Бахмутською райдержадміністрацією, районною військовою адміністрацією та військовими адміністраціями населених пунктів Бахмутського району проводиться велика робота з питань всебічної підтримки та сприяння соціалізації внутрішньо переміщених осіб, яка дає вагомі результати.