ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Дата: 31.07.2023 17:17

Щороку 30 липня в Україні відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Повномасштабна збройна агресія росії порушила фундаментальні норми й принципи міжнародного права та загострила актуальність проблеми торгівлі людьми в Україні. Загроза життю, зруйновані домівки, міста та села спонукають цілі родини до вимушеної міграції та пошуку будь-яких засобів для існування. Саме це є причиною трудової, сексуальної та інших видів експлуатації людей, втягнення їх в злочинну діяльність, примусове жебрацтво тощо.

Наразі вкрай важливо забезпечити ефективну протидію цьому злочину. Національною соціальною сервісною службою України розроблено пам’ятку для осіб, постраждалих від торгівлі людьми, а також для посадовців, відповідальних за встановлення статусу такої особи.

Пам’ятка розповідає про індикатори визначення, що людина є постраждалою, види допомоги, що може отримати особа, яка постраждала від торгівлі людьми, установи, до яких вона може звернутися по допомогу,  процедуру набуття та встановлення статусу особи тощо.