Реалізація проєкту «Комплексне реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації, гендерно зумовленого насильства, а також тих, чиї права були порушені внаслідок війни, у Донецькій області»

Дата: 21.07.2023 14:27

У Донецькій області триває реалізація проєкту «Комплексне реагування з метою захисту осіб, постраждалих від торгівлі людьми, експлуатації, гендерно зумовленого насильства, а також тих, чиї права були порушені внаслідок війни, у Донецькій області», який впроваджується громадською організацією «Альянс за громадянські права» за сприяння Донецької облдержадміністрації, за підтримки МОМ та фінансування Агенства США з міжнародного розвитку USAID та Міністерств закордонних справ Норвегії.

19-20 липня у м. Дніпро спеціалісти управління соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації взяли участь у тренінгу для спеціалістів органів соціального захисту Донецької області, осіб, уповноважених за встановлення статусу постраждалих від торгівлі людьми. Також були присутні представники управління сім’ї молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації та фахівці із соціальної роботи центрів соціальних служб та центрів з надання соціальних послуг військових адміністрацій.

Під час заходу розглянуті питання реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми:

- поняття «торгівля людьми», основні елементи, форми торгівлі людьми;

- етапи торгівлі людьми, способи вербування, ознаки експлуатації, національне та міжнародне законодавство щодо протидії торгівлі людьми;

- критерії ідентифікації (прямі/непрямі ознаки) постраждалих від торгівлі людьми, порядок встановлення статусу особи, постраждалої від торгівлі людьми;

- національний механізм взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми, повноваження суб’єктів взаємодії;

- стандарти надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми;

- процес опитування особи, яка стала постраждалою від торгівлі людьми, основні правила та принципи проведення інтерв’ю в процесі ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми.