A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

ЗВІТ про виконання повноважень міського голови перед Бахмутською міською територіальною громадою за 2022 рік

Дата: 27.01.2023 16:44
Кількість переглядів: 56

Фото без опису

 

Ось і добігає кінця цей непростий доленосний рік в історії нашої держави. Уся українська нація зараз об’єднана у боротьбі за свою незалежність, волю та майбутнє. За прогнозами ворога нас, як нації, вже мало б не бути. Але українці тримають удар так, як ніхто цього не очікував. 

Щиро хочу подякувати кожному бахмутянину, хто без вагань взяв до рук зброю та став на захист рідної землі. 

Дякую нашим відважним воїнам, які під сталевим дощем снарядів і куль місяці поспіль тримають оборону Бахмуту.

Дякую волонтерам, що вдень і вночі допомагають на фронті, і в тилу. 

Дякую тим, хто на інформаційному полі з Бахмуту «кричить» про війну. 

Дякую кожному, хто прихистив та надав необхідну допомогу нашим бахмутянам, які рятуючись від війни були змушені покинути рідний дім.

Дякую всім, хто невтомно щодня працює задля наближення Перемоги. 

 

2022 рік для Бахмутської міської територіальної громади став роком потрясінь та викликів. Після 24-го лютого ми опинилися у зовсім нових реаліях, які змусили та навчили нас жити у надскладних умовах.

 

На початку повномасштабної війни Бахмутська громада стала однією з перших, куди відбувалась евакуація внутрішньо переміщених осіб з Луганської області.   

Для тимчасового розміщення евакуйованого населення з територій, де проводились на той час активні бойові дії, у гуртожитках закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти було облаштовано 764 місця тимчасового перебування.

У період з лютого по серпень прихисток у гуртожитках отримали понад 3000 евакуйованих осіб з Попаснянської, Рубіжанської, Сєвєродонецької, Лисичанської, Сіверської та Соледарської міських територіальних громад, а також старостинських округів Бахмутської громади. 

Найголовнішим завданням став пошук та залучення міжнародних/некомерційних організацій та благодійних фондів задля забезпечення гуманітарною допомогою тимчасово переміщених осіб та мешканців громади.

 

За період дії воєнного стану Бахмутська громада отримала понад 80 тисяч одиниць продуктових наборів

Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова», Всесвітня продовольча програма ООН (WFP), Адвентиське Агентство Допомоги та розвитку в Україні (ADRA Ukraine), Міжнародна гуманітарна організація «WORLD CENTER KITCHEN», Всеукраїнська громадська організація «Соціал-Демократичний Конгрес Християн», Міжнародний фонд «Відродження» спільно з міжнародною гуманітарною організацією Care International, Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «Руки друзів», Благодійний фонд «ДОБРО» стали постійними партнерами у наданні допомоги.

Сформовані дружні відносини з Благодійними фондами «ПРАВО НА ЗАХИСТ», «ВІЛЬНА НАЦІЯ», «Руки Милості» (Церква «Храм Слави Господній»), «РОДИЧІ», Церквою «Асамблея Бога», громадською організацією «Демократична сокира» та багатьма іншими.

У вигляді продуктів харчування  громада централізовано отримала гуманітарну допомогу від держави.

 

Через офіційну платформу «СпівДія» мешканцям громади видано 3056 продуктових наборів адресної допомоги. 

Забезпечення населення питною водою було організовано разом з Міжнародною гуманітарною організацією «Людина в біді», Благодійним фондом «Янголи Спасіння» та громадською організацією «Спільна справа для людей». Обсяг допомоги склав 72 тонни бутильованої питної води. 

Основними постачальниками засобів гігієни стали Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, Агентство ООН у справах біженців в Україні, Poland Helps, громадська організація «Демократична сокира». Обсяг допомоги склав понад 2,5 тисячі наборів.

Активні бойові дії на території Бахмутської громади стали серйозною перешкодою для багатьох організацій в рамках питання безпечної логістики, тому у відповідний період основними постачальниками допомоги стали польські, італійські, німецькі, французькі та українські волонтери.  

 

Для забезпечення населення продуктами першої необхідності у місті діють Пункти видачі гуманітарної допомоги. Крім того, гуманітарна допомога видається через голів комітетів мікрорайонів, голів квартальних комітетів та голів ОСББ. 

 

У Бахмуті створені та працюють три «Пункти Незламності». У рамках безпеки, адреси пунктів не розголошуються. Дізнатися усю необхідну інформацію про найближчий прихисток жителі можуть у пунктах видачі гуманітарної допомоги. На локаціях бахмутяни можуть зігрітися та зарядити мобільні телефони.

Крім того, завдяки нашим небайдужим партнерам ГО «Київ HELP» у місті організовано «Пункт обігріву», де мешканці міста мають змогу зігрітися, зарядити мобільний телефон, підключитись до інтернету та подивитись новини.

 

Російське вторгнення в Україну призвело до масового вимушеного переміщення населення. Майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Продовжують лишатися у громаді та жити під постійними обстрілами 8700 бахмутян. 

З березня місяця організована і ні на мить не припиняється безкоштовна евакуації жителів. За телефонами «гарячої лінії» зареєстровано та виїхало 9716 осіб. Відповідно до рішень Урядового Координаційного штабу люди виїжджали до громад Кіровоградської та Тернопільської областей. 

Вдячний евакуаційній групі поліції «Білий янгол», благодійним фондам Rescue Now, «ВОСТОК SOS», гуманітарній місії «Проліска», благодійним організаціям, волонтерам, які продовжують допомагати бахмутянам покинути найбільш небезпечні мікрорайони та околиці міста. 

Бахмутською міською військовою адміністрацією було прийнято рішення щодо відкриття Центрів підтримки бахмутян у містах Дніпро та Київ, де на даний час тимчасово проживає найбільша кількість наших жителів.

01 вересня розпочав роботу Центр підтримки бахмутян у м. Дніпро «З Бахмутом у серці». На обліку в Центрі знаходиться понад 7,2 тисяч наших мешканців, а це понад 3 тисячі сімей, в яких виховується 2280 дітей, проживає 1956 осіб з інвалідністю та 1662 пенсіонери. 

У рамках надання гуманітарної допомоги Центр тісно співпрацює зі Спілкою «Серце для України» (м. Бремен, Німеччина), Благодійним фондом «Восток SOS», Благодійною організацією «Благодійний фонд «Янголи спасіння України», Благодійним фондом «Посланець Миру», Громадськими організаціями «Жіночий рух «За майбутнє», «Пліч-о-пліч», «Українські рубежі», «Дівчата», «Ми з Україною», Гуманітарною місією «Проліска». Дякуючи підтримці бахмутяни отримали продуктові та гігієнічні набори, дитяче харчування, одяг, ковдри, постільну білизну, дитячі іграшки.     

Організація «Міжнародний Комітет Порятунку» (IRC) надав фінансову допомогу 440 сім’ям, що мають у складі особу з інвалідністю та сім’ям з дітьми, у сумі 210 євро на 1 особу.

Благодійний фонд «Карітас Донецьк» надав сертифікати для 455 дорослих і 80 дітей на суму 2000 грн. для придбання продуктів харчування, медикаментів та засобів особистої гігієни.

Посадовими особами Бахмутської міської ради на постійній основі здійснюється допомога жителям у вирішені соціальних, адміністративних, юридичних питань, надаються консультації організацією «Лікарі світу», а також проводяться різноманітні заходи для дітей та родин, творчі колективні заняття.

Напередодні новорічних свят Центром проведено заходи для більш як 1000 дітей Бахмутської громади. Для діточок пільгових категорій придбано 445 новорічних подарунків. Щиро дякуємо Донецькій обласній державній адміністрації, яка передала 607 подарункових наборів для дітей, які зареєстровані та тимчасово проживають у Дніпропетровській області та 132 набори для дітей з  Кіровоградської області.

Окрім Центру підтримки бахмутян гуманітарну допомогу мешканцям громади, які тимчасово проживають у місті Дніпро та Дніпропетровській області надає бахмутська громадська організація «Цифрове майбутнє».

 

Наприкінці вересня 2022 року розпочав свою діяльність Центр підтримки бахмутян у м. Київ «#ЯПОВЕРНУСЬ_БАХМУТ». На обліку у Центрі знаходиться понад 3,8 тисяч  мешканців громади, а це понад 1,5 тисячі сімей, в яких виховується 935 дітей. 

У рамках надання гуманітарної допомоги Центр тісно співпрацює з Благодійною організацією «Благодійний Фонд «Карітас-Київ». Протягом року 1024 бахмутських сімей, а це 2780 осіб, у тому числі 790 дітей отримали гуманітарну допомогу у вигляді продуктів та засобів гігієни.

            Український фонд «Благополуччя дітей» 300 сім’ям з числа вразливих категорій, де виховуються діти до 3-х років, є вагітні жінки, багатодітні родини, одинокі батьки, що самостійно виховують дітей допоміг грошовими ваучерами ТМ Ашан на суму 1 млн. 110 тис. грн. 

Центр підтримки бахмутян у м. Київ активно співпрацює з Громадською організацією «Ми з України». Продуктовими наборами, подушками, ковдрами, засобами гігієни, дитячим харчуванням, дорослим та дитячим одягом забезпечено 178 родин. Особливу підтримку та необхідні речі надано вагітним жінкам.

Проведено перемовини з керівництвом БФ «Право на захист» щодо надання внутрішньо переміщеним особам Бахмутської громади, які перебувають у м. Київ та Київській області консультацій з юридичних, соціальних та гуманітарних питань. 

Посадовими особами Бахмутської міської ради здійснюється допомога з соціальних, адміністративних, юридичних питань. З питань працевлаштування роз’яснення надають фахівці Бахмутського центру зайнятості. Також у Центрі можливо отримати консультації терапевта та педіатра. 

Активно співпрацюють з Центром педагоги закладів освіти. Разом діти та вчителі із задоволенням виготовляли ляльки-мотанки, обереги, голубів миру, новорічні та різдвяні подарунки для наших захисників. Також для дітей проводяться культурні та спортивні заходи.

 

        Гуманітарні штаби підтримують постійний зв'язок із мешканцями Бахмутської громади через Telegram-канали «З Бахмутом у серці. Дніпро» та «Центр підтримки бахмутян у м.Київ».

 

До створення у місті військової адміністрації і наділенням її повноваженнями організовано та проведено 8 пленарних засідань сесії  Бахмутської міської ради, з них 3 дистанційні, на яких прийнято 176 рішень. 

Відбулося 48 засідань постійних депутатських комісій, на яких розглянуто 188 питань. Так, обговорено зміни до Регламенту Бахмутської міської ради в частині проведення пленарних засідань дистанційно та три звернення депутатів міської ради щодо необхідності посилення боротьби з колаборантами; із закликом єднання українського суспільства, недопущення поширення панічних настроїв, протидії інформаційним, психологічним ударам російської пропаганди, попередження дестабілізації політичної ситуації всередині країни та з вимогою про невідкладне закриття неба над Україною.

       Припинила свою діяльність фракція Політичної партії «Опозиційна платформа-За життя» та склали повноваження два депутати від політичної партії «Слуга народу» і політичної партії «Порядок».

       Депутати активно допомагають військовим та жителям. Бахмутській ТРО була надана допомога в оснащені кімнат для відпочинку, блокпостів, придбанні генераторів, бронежилетів, одягу, взуття. Для населення - продукти, засоби гігієни, дитяче харчування, ліки, теплі речі, воду. Щиро дякую за підтримку, волонтерську діяльність, за те, що не втомлюєтесь і продовжуєте допомагати. 

 

Незважаючи на труднощі, вживались заходи щодо наповнення і виконання місцевого бюджету .

Порівняно з 2021 роком, ріст обсягу власних доходів загального фонду Бахмутської міської територіальної громади складає 119,9% (або більше на 125,9 млн. грн). 

Основними бюджетоутворюючими джерелами надходжень стали:

 • Податок на доходи фізичних осіб – 87%
 • Плата за землю – 7%
 • Єдиний податок – 4%

 

Питома вага у загальному обсязі видатків бюджету за галузями складає:

 • Освіта – 46,7%
 • Будівництво та регіональний розвиток – 2,2%
 • Транспорт та транспортна інфраструктура – 2,3%
 • Соціальний захист – 7,1%
 • Житлово-комунальне господарство – 10,4%
 • Культура – 4,0%
 • Охорона здоров’я – 1,9%
 • Фізична культура – 2,9%
 • Інші галузі – 22,5%

 

Виділялись кошти для підтримки нашої армії, виконання мобілізаційних та оборонних заходів на території громади. 

11 Прикордонному загону Державної прикордонної служби України (військова частина 2382) спрямовано 2,0 млн. грн.:

 • для придбання  автомобільного транспортного засобу (1,2 млн. грн);
 • забезпечення запасними частинами та витратними матеріалами для ремонту та підтримання у справному стані транспортних засобів та спецтехніки  (200 тис. грн.);
 • закупівлі засобів зв’язку (500 тис. грн.);
 • забезпечення дотримання санітарних та протиепідеміологічних заходів (50 тис. грн.);
 • закупівлі будівельних матеріалів, електроустаткування, інструментів (50 тис. грн).

 

На покращення матеріально-технічної бази військової частини А3880 надано 700 тис. грн. За рахунок цих коштів, ВЧ забезпечено предметами та джерелами електроживлення, будівельними матеріалами, електрообладнанням, оргтехнікою та меблями.

 

Для військової частини А2227 надано 1,4 млн. грн. Для закупівлі оргтехніки  - 400 тис. грн.,  запасних частин до автомобільної техніки – 1,0 млн. грн. 

На територіальну оборону виділено 601 тис. грн.

З метою ліквідації наслідків надзвичайних та аварійних ситуацій залучено 850 тис. грн. на придбання паливно-мастильних матеріалів.

На участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, порушення функціонування та виведення з ладу яких становить загрозу для життєдіяльності населення, залучено 16 млн. грн.

 

 ТОРГІВЛЯ

 

         Пріоритетними напрямками у 2022 році повинні були стати покращення якісних характеристик галузі торгівлі. Разом із відкриттям нових магазинів, планувався процес поновлення діючих: модернізація та технічне переоснащення, ремонт та реконструкція фасадів, благоустрій прилеглих територій. Але плани так і залишилися планами.  До початку російської агресії на території міської ради працювало 96 об’єктів ресторанного господарства, 161 об’єкт побутового обслуговування, 36 об’єктів дрібно-роздрібної торгівлі, 24 оптових об’єкти, а з 573 торговельних об’єктів - 7 мережевої торгівлі.

      

24 травня через відсутність газопостачання у місті припинило діяльність  підприємство ТОВ «БАХМУТ-ХЛІБ»  і разом з цим виникли проблеми з виробництвом хліба та хлібобулочних виробів. Дякуючи керівникам  мережевої торгівлі «Еко-маркет», «Лафар», «Сім’я», які пішли на зустріч і у складний для громади період прийняли рішення, щодо збільшення власного виробництва хліба на своїх потужностях. 

 

          Коли лінія фронту почала наближатися до міста та працювати ставало небезпечно, більшість суб’єктів підприємницької  діяльності  закрили свої об’єкти  та евакуювались з міста. Останніми з мережевої торгівлі закрились магазини «Сім’я» та «Лафар». На касах в магазинах покупці розплачувались картками та мали можливість зняти кошти.

 

       Незважаючи на сильні обстріли міста, є магазини, що працюють і сьогодні. Наразі у місті працює 14 магазинів з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, з них - 4 магазини  підприємства «Арт Дон», 1  магазин «Анна» в районі Забахмутки. На ціле місто працює одна аптека.

 

#росія_руйнує! 

Магазини, бази, торговельні павільйони, склади будівельних матеріалів та інші об’єкти послуг окупанти щодня  знищують пострілами.  

На всі 100% зруйновані: 

Магазини та торговельні павільйони розташовані на території ПП «Торгово промисловий комплекс» по вул.Торговій,18. 

Магазини «Фокстрот» та «Меблі» по вул. Незалежності, 81.

            Магазин «Калач» по вул. Захисників України,1.

Торговельні павільйони по вул. Космонавтів, 5.

Торгова база «Реал строй» по вул. Леваневського, 16 б.

Торгова база  по вул. Садовій, 66.

            Станція технічного обслуговування авто по вул. Горбатова, 69.

Автозаправки «Гефест» по вул. Горбатова, 80 та вул. Незалежності, 220. 

Торговий комплекс «Україна» по вул. Горбатова, 27.

Магазин  розливу води по вул. Горбатова, 4.

Цех із переробки риби та магазин «Азов» по вул. Ростовській, 1.

Кафе «Хуторок» по вул. Садовій, 141.

            Готель «Атлантик» по вул. Свободи, 20 а.

Готель «Україна» по вул. Миру, 54.

 

       Різної міри пошкодження мають близько 300 об’єктів. Відбудова до рівня військового вторгнення може тривати не один рік.

 

        Війна розкидала людей по всій країні та за кордон. У кожного по-різному склалося життя. Незначна кількість розпочала свою діяльність на новому місті. Так, бахмутські суб’єкти господарювання відновили свою роботу в містах Дніпро, Черкаси, Київ, Полтава, Кропивницький.

 

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

Житлово-комунальне господарство та комунальна інфраструктура

Через постійні обстріли ворога понад чотири місяці наша громада потерпає від руйнувань та пожеж. Станом на 01.01.2022 року багатоквартирний житловий фонд по Бахмутські міській територіальній громаді складав 11 гуртожитків та 674 багатоквартирних будинків, у тому числі по:

- м. Бахмут - 614 будинків;

- старостинські округи - 60 будинків.

 

#росія_руйнує! 

Внаслідок постійних обстрілів станом на 28.12.2022  пошкоджено 4101 житловий будинок з них: 355 багатоквартирних (або 52,7%) та 3746 приватних.

Для виконання екстрених ремонтів пошкодженого житла Агентством ООН у справах біженців в Україні передано громаді 200,0 тис. м2  будівельного матеріалу у вигляді тарпауліну. Разом з тим Донецька обласна організація Товариства Червоного Хреста України надала вологостійкі OSB плити у кількості 227 одиниць.

За фінансової підтримки Благодійного фонду «Фонд Бориса Колесникова» придбано будівельні матеріали у вигляді 1033 одиниць шиферу, 300 одиниць плит OSB.

 

Для того, щоб люди могли сховатися від ворожих обстрілів були облаштовані місця тимчасових укриттів: придбані дизель генератори - 7 од. на суму 135,500 тис. грн., пиломатеріали  - 84,800 тис. грн., обладнання – 12,200 тис. грн. 

Завдяки міжнародним та гуманітарним організаціям 290 найпростіших укриттів облаштовано необхідним інвентарем: карематами, матрацами, пледами, спальними мішками, сонячними лампами, посудом та ін.

 

Ця зима є найважчою в історії нашої незалежності. На сьогодні у громаді повністю відсутнє газо- та водопостачання, не має світла, майже не працює зв’язок, відсутній інтернет. Значних руйнувань зазнала дорожньо-транспортна інфраструктура: дороги, мости, зупиночні пункти, парки, вулична мережа. 

 

Для того, аби бахмутяни, які відмовилися від евакуації змогли пережити зиму за рахунок коштів місцевого бюджету придбано 1825 буржуйок, опалювальні металеві пристрої -  булер’яни, 5000 тонн вугілля, 500 м3 дров, 1500 тонн паливних брикетів. 

За рахунок державної субвенції придбано 768 м3 дров. 

Всі паливні матеріали на безоплатній основі видаються мешканцям гуртожитків, приватних житлових будинків та  багатоквартирних будинків, де облаштовані укриття.

 

Також для обігріву бахмутяни отримали 1732 буржуйки та 3 генератори від Донецької обласної організації Товариство Червоного Хреста України, 200 буржуйок від Міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді», 12 буржуйок від Благодійного фонду «ДОБРО», 5 буржуйок, спальники та каремати від Благодійної організації «Благодійний фонд «В серці з Україною», 1000 пледів та 1800 ліхтарів від Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. 

 

             За рахунок благодійних фондів та організацій отримано 6 дизельних генераторів потужністю 5 кВт, три з яких передані до закладів охорони здоров’я, ще три -  встановлені  у Пунктах Незламності.

 

Водопостачання та водовідведення

У планах 2022 року були передбачені заходи з реконструкції системи водопостачання Кліщіївського водозабору та завершення реалізації об’єкта реконструкції ділянки мережі водопроводу по вул. Некрасова, від вул. Гайворонського до вул. Горького, 1. За рахунок коштів Бахмутської міської територіальної громади Комунальним підприємством «БАХМУТ-ВОДА» виконано коригування кошторисної частини проєктної документації «Реконструкція системи водопостачання Кліщіївського водозабору, м. Бахмут».  Отримано позитивний експертний звіт. Інвестиційний проєкт на початку року було подано до участі у конкурсному відборі проєктів регіонального розвитку, які передбачалось реалізувати за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Але бойові дії, які розгорнулися на території Бахмутської міської територіальної громади, завадили реалізації цих планів.    

           Для безперебійної роботи під час воєнної агресії комунальному підприємству «БАХМУТ-ВОДА» з бюджету Бахмутської міської територіальної громади надана фінансова підтримка на оплату покупної води КП «Компанія «Вода Донбасу», електроенергії. Підприємством придбано генератор, закуплено дизпаливо та бензин для забезпечення автономної роботи насосного обладнання на Іванівському водозаборі, за допомогою якого здійснювалося постачання води самопливним шляхом до деяких районів міста.

З резервного фонду бюджету придбано екскаватор-навантажувач JCB ЗСХ SITEMASTER для виконання аварійно-відновлювальних робіт на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства. 

 

#росія_руйнує! 

Пошкодження водопровідних мереж у наслідок ворожих обстрілів складає 30 %,  на 25 % знищено каналізаційні мережі, є руйнації  будівель на  водозаборах питної води у с. Кліщіївка та  с. Іванівське, на конструктивах резервуарів «Західний» та «Східний», пошкоджено 6 каналізаційних  насосних станцій, від уламків снарядів пошкоджені огорожа, будівлі очисних споруд м. Бахмут. Значних ушкоджень зазнала база підприємства: адмінбудівля, двоповерхова будівля служби реалізації, комплекс АЗС, ремонтні  майстерні, котельня, знищено і пошкоджено автомобілі підприємства. 

 

Теплопостачання

        Теплове господарство, яке експлуатує ТОВ «Бахмут-Енергія»,  мало на території громади 36 котельних потужністю від 0,154 до 49,5 Гкал/год з різноманітним складом основного устаткування. Загальна  встановлена  потужність котельних Бахмутської громади міської ТГ складає  188,9  Гкал/год. В даних котельнях Було встановлено 109 котлів, у тому числі 3 котли, які працюють на альтернативному виді палива -  пелетах із відходів деревини.

        Підприємство у першому півріччі від місцевого бюджету отримало компенсацію - відшкодування різниці в тарифах на послугу з постачання теплової енергії, її виробництво, транспортування, постачання для потреб населення в м. Бахмут та смт. Красна Гора. 

         За перше півріччя року капітальні інвестиції по ТОВ «Бахмут -Енергія» склали 700 тис. грн.

 

Транспорт

Пасажирські перевезення громадським транспортом на території Бахмутської міської ТГ здійснювалися підприємством електричного транспорту КП «Бахмутелектротранс», що є комунальною власністю територіальної громади, та приватними перевізниками автомобільним транспортом малої та середньої місткості - ТОВ «АТП - 11406» і «Лакі». До початку проведення інтенсивних бойових дій відповідно до рішення виконкому міської ради підприємствами здійснювався безоплатний пільговий проїзд населення.

КП «Бахмутелектротранс» станом на 01.01.2022 мало на своєму балансі 24 одиниці рухомого складу. 

 

#росія_руйнує! 

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджено 12 та зруйновано вщент 12 тролейбусів, 3 тягові підстанції, знищена контактна мережа, на території підприємства пошкоджена адмінбудівля, виробничі корпуси, спалено автотранспорт у кількості  12 одиниць.  

 

Благоустрій

         До початку активних бойових дій проведено роботи з озеленення території міста Бахмут, придбано та висаджено 11933 кущів троянд на розділювальній смузі по вул. Чайковського,          370 кущів троянд по вул. Ювілейній. Виконувались роботи з утримання зелених насаджень, видалення аварійних та сухостійних дерев, санітарна обрізка. 

Відповідно до укладених договорів було відновлено пошкоджені ділянки покриття доріг по вулицям: Широка, Космонавтів, П.Лумумби, Миру, Молодіжній, Сосюри, Горбатова, Незалежності, Леваневського, Зеленій, Колпакової, Щедра, Горького,  Некрасова, Чайковського, Корсунського та провулку Першотравневий. 

З метою підтримки належного санітарного стану та екологічної безпеки для вивезення твердих побутових відходів з резервного фонду бюджету виділено кошти для придбання спеціалізованої техніки, а саме гакового навантажувача MULTILIFT  ULTIMA на базі автомобіля FORD для КП «БАХМУТСЬКИЙ КОМБІНАТ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ».

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Основними завданнями системи соціального захисту населення в умовах воєнного стану залишається реалізація державної політики у сферах соціального захисту населення громади, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці, учасників ООС та їх родин, а також соціального захисту багатодітних та малозабезпечених сімей та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Задля посилення соціального захисту мешканців громади за рахунок коштів бюджету Бахмутської МТГ надана матеріальна допомога 414 бахмутянам (у т.ч. внутрішньо переміщеним особам), які опинились у скрутних життєвих обставинах у зв’язку із пошкодженням житла, пораненням, смертю близького родича. Здійснювалися виплати щомісячної матеріальної допомоги працівникам підприємств, установ та організацій, які були залучені до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території громади в період дії воєнного стану, щомісячна стипендія громадянам похилого віку, яким виповнилось 100 і більше років, допомога на поховання окремих категорій громадян.

Для підтримки жителів, які відмовляються від евакуації укладено договір на надання матеріальної допомоги у натуральній формі у вигляді хлібобулочних виробів в кількості 901 408 одиниць на суму 16,0 млн.грн.

Прийнято 1996 заяв на безоплатне забезпечення мешканців громади дровами та вугіллям для опалення житлових приміщень, у тому числі 221 від мешканців багатоквартирних будинків.

Взято на облік 2691 внутрішньо переміщену особу. 

 #росія_руйнує! 

Війна завдала та продовжує завдавати непоправної шкоди соціальній безпеці України. Її результатом стало, зокрема, руйнування об’єктів соціальної інфраструктури, втрата доступу до особистих справ бенефіціарів соціальної підтримки. За наслідками обстрілу м. Бахмут зазнали пошкоджень приміщення 1 та 2 корпусу «Прозорого соціального офісу».

 

ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ

            Зараз багато бахмутських сімей через війну опинилися у складних життєвих обставинах. Проте є ті, хто потребує окремої соціальної підтримки і допомоги, це - сім’ї, молодь та діти, які належать до вразливих груп населення.

 

Протягом січня – квітня фахівці Бахмутського міського центру соціальних служб надавали соціальні послуги сім’ям у приміщенні Центру. Родини отримували гуманітарну допомогу продуктами харчування, гігієнічними наборами, необхідним одягом та взуттям. Продуктові набори отримали 313 сімей з дітьми, які перебувають на обліку у Центрі.

 

            У березні Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Соціальна Синергія» надали грошову допомогу для придбання продуктів харчування сім’ям з дітьми, які опинились в складних життєвих обставинах; сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю; сім’ї вимушено переміщених осіб. Всього отримали допомогу 170 сімей.

            174 сім’ї, що перебували в складних життєвих обставинах  отримали продукти харчування, дитячі суміші, підгузки від незалежної української організації «Альянс громадського здоров’я». 

67 сімей внутрішньо переміщених осіб з Луганської області отримали допомогу від Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та проєкту  «Спільно. Соціальні послуги для сімей в громаді» - теплі ковдри, рушники, засоби гігієни, іграшки та продукти харчування.

133 сім’ї  отримали продуктові набори та засоби гігієни від БФ «Право на захист». 

За підсумками роботи, усього протягом року соціальними послугами охоплено 1287 сімей, в яких виховується 1630 дітей. Всі сім’ї отримали гуманітарну допомогу та психологічну підтримку. 38 сімей перебувало під соціальним супроводом та отримували комплекс соціальних послуг згідно індивідуального плану роботи із сім’єю.

Здійснено соціальне супроводження 13 прийомних родин, які функціонують на території Бахмутської міської територіальної громади та в яких виховується 17 дітей–сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. 12 прийомних сімей виїхали до більш безпечних регіонів країни, 1 сім’я - у Польщу.

           

#росія_руйнує!

У наслідок загострення ситуації у місті Бахмут та у результаті ворожих артобстрілів, будівля Бахмутського міського центру соціальних служб зазнала пошкоджень: розбиті вікна, балконні двері, посічено фасад будівлі та криша. Майже зруйновано новий інклюзивний майданчик для дітей з інвалідністю. 

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я 

Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації медичні працівники комунальних некомерційних підприємств громади (КНП «ЦПМД м. Бахмута», КНП «БЛІЛ             м. Бахмут») продовжують надавати як первинну, так і вторинну спеціалізовану медичну допомогу цивільному населенню, у тому числі внутрішньо переміщеним особам та воїнам Збройних сил України в м. Бахмут.       

На сьогодні в обмеженому режимі працюють 4 амбулаторії, а саме: 

- амбулаторія № 1 за адресою вулю О.Сибірцева,15;

- амбулаторія № 2 за адресою вул. Оборони, 42;

- амбулаторія № 4 за адресою вул. Освітня, 2 в с. Іванівське;

- амбулаторія № 7 за адресою вул. Чайковського, 28.

Лікарі підприємства продовжують надавати консультативну допомогу, виписувати електронні направлення до спеціалістів другого та третього рівня надання медичної допомоги, направлення на лабораторні обстеження та рецепти за державною програмою реємбурсації та інше. 

   В умовах воєнного стану на території Бахмутської громади видача пацієнтам лікарських засобів та медичних виробів здійснюється через спеціалізовані Пункти видачі, що  працюють  по теперішній час.

 

У надскладних умовах у Бахмуті продовжують працювати та надавати вторинну спеціалізовану медичну допомогу 55 працівників: 5 лікарів – 1 невропатолог, 1 офтальмолог, 1 терапевт, 2 патологоанатоми; 1 фармацевт; 25 сестер медичних, 13 молодших сестер медичних; 2 сестри-господині та 8 інших працівників.

Частина колективу, з міркувань власної безпеки, була вимушена евакуюватися до міста Бровари Київської області, куди згодом було частково релоковано лікарню та створено лікувально-діагностичний центр, як структурний підрозділ КНП «БЛІЛ м. Бахмут». Це дозволило сконцентрувати кадровий ресурс (працевлаштовано 118 осіб, у т.ч. 44 - лікаря, 43 – медичні сестри) та сучасне професійне обладнання для забезпечення населення гарантованими державою медичними послугами. 

У лікувально-діагностичному центрі встановлено сучасне високовартісне медичне обладнання, оснащено операційні зали, палати для перебування пацієнтів, кабінети фізичної та реабілітаційної медицини, лікувальної фізкультури, кабінети лікарів.

 

Комунальними некомерційними підприємствами Бахмутської міської ТГ до Національної служби здоров'я України подані пропозиції за спрощеною формою на електронному майданчику SmartTender за пакетами медичних послуг. КНП «БЛІЛ м. Бахмут» подано пропозиції по 20 пакетам, отримано схвальну відповідність за 17 пакетами медичних послуг; КНП «ЦПМД м. Бахмута» погоджено підписання 5 пакетів Договорів на медичні послуги та підписано Договір на надання лабораторних послуг з  Медичною лабораторією «Сінево Україна». Крім того, КНП «ЦПМД м. Бахмута» планується відкриття кабінету для надання медичних послуг в м. Києві для тимчасово переміщених мешканців Бахмутської громади та жителів столиці.

 

Щира подяка нашим благодійникам, які підтримують нашу охорону здоров’я. Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» отримало ліки, вироби медичного призначення на загальну суму 1,3 млн.грн. Допомога надана Міжнародною гуманітарною організацією «NOVA UKRAINЕ», Асоціацією «Medicos del Mundo», Благодійним фондом «Національна агенція гуманітарної допомоги «Здорові», Благодійним фондом «Лікарі без кордонів», Обласною базою медичного постачання м. Українськ, Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ, КП «Центр первинної медичної допомоги» Покровської міської ради Донецької області, КНП «Добропільська лікарня інтенсивного лікування» та інші. 

Комунальне некомерційне підприємство «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут» отримало медичне обладнання, ліки, медичні прилади та вироби на загальну суму 10,1 млн. грн. Підтримку надали Незалежна міжнародна медична організація «Лікарі без кордонів», Благодійний фонд «Національна агенція гуманітарної допомоги «Здорові», Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», Філія асоціації «Medicos del Mundo» в Україні, Гуманітарний штаб Донецької області, військова цивільна адміністрація міста Чернівці, Міжнародний Комітет Червоного Хреста, ТОВ «БаДМ», Благодійна організація «Благодійний фонд «NEW WAY», ВО «Ukraine Support Epilepsy» (Україна), Благодійна організація «З любов’ю та турботою від @grofa_charity», Благодійна організація «Фонд Ріната Ахметова», Дніпропетровська обласна військова адміністрація,  ЛММГО «Станиця Львів Пласту – НСОУ» м. Львів, ТОВ «Глобал Смарт Логістікс», Донецька обласна організація Товариства Червоного Хреста, Громадська організація «Симфонічний оркестр «INSO Львів», Благодійний фонд «ТАПС-Україна», ТОВ «БАХМУТ-ХЛІБ», ПрАТ «ФІТОФАРМ», Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «Руки друзів», військова цивільна адміністрація міста Попасна, Міжнародний партнер України ASSOCIATIATION FRANCO-UKRAINE COTE DAZUR 10 AVENUE DESPINS 06200 NICE,  ТОВ «Ясіно Україна», Міжнародна гуманітарна організація «NOVA UKRAINE», Рубіжанська молодіжна рада спільно з «Free Pom Hub», Полтавський батальйон небайдужих Чернігівської області Новгород-Сіверського району Коропської селищної ради Нехаївського старостинського округу, Благодійна організація «Благодійний фонд «Благо-Ц», Громадське формування «Миколаївська Народна самооборона», Благодійна організація «МФБ «МОЖЛИВОСТІ», Громадська організація «Ми з України» та інші.

 

#росія_руйнує! 

За  час російської агресії всі будівлі та приміщення комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я мають пошкодження або повністю зруйновані.

В КНП «ЦПМД м. Бахмута» 9 (60%) будівель та приміщень мають від 5% до 75% пошкоджень від загальної площі будівлі або приміщення; 2 (13,3%) будівлі повністю зруйновані - це фельдшерські пункти в с. Покровське та с. Відродження. Через активні бойові дії не можливо визначити ступінь руйнувань медичних закладів у населених пунктах: Зайцеве, Клинове, Кліщіївка та Зеленопілля. 

В КНП «БЛІЛ м. Бахмут» пошкоджено лікувальні корпуси №1, 2, 3, 4, діагностичний корпус, будівлю пологового відділення, пральні, гараж, харчоблок, що становить 70% від загальної забудови КНП «БЛІЛ м. Бахмут». 

 

 

 

ОСВІТА 

       Цей рік був складним для нашої громади в цілому, й для галузі освіти зокрема. Війна змусила учасників освітнього процесу масово залишити місця свого проживання. За межами громади на території України сьогодні перебувають близько 5100 (72%) здобувачів освіти та 613 (86%) педагогів,  ще майже 1700 (23,8%) дітей та 70 (9,5%) вчителів – вибули за кордон.  Усі учні та вихованці охоплені різними формами здобуття освіти. Щодня відвідують онлайн заняття більше 7 тисяч бахмутських дітей, з них близько 200 здобувачів освіти, на жаль, перебувають на території громади, де йдуть активні бойові дії.  

 

Не зважаючи на складні умови, збільшується мережа закладів середньої освіти з інклюзивною формою навчання. У поточному навчальному році функціонують 4 групи в дошкільних закладах та 17 класів у школах, де інклюзивним навчанням охоплено 28 дітей з особливими освітніми потребами. Крім того, функціонують 2 спеціальні класи, де здобувають освіту 11 учнів.

 

Наша гордість – 11 учнів, які за результатами Національного мультипредметного тесту у 2022 році отримали 200 балів. Серед  них – випускниця школи №18 Ровенець Поліна, яка набрала максимальні бали з двох предметів: української мови та історії України.  

За багаторічною традицією за підсумками навчального року талановиті учні шкіл та вихованці закладів позашкільної освіти, які стали переможцями та призерами обласних, всеукраїнських, міжнародних олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт МАН та інших інтелектуальних конкурсів, отримали щорічні стипендії Бахмутської міської ради.

Другий рік поспіль до Дня працівників освіти нагороджено педагогів, які підготували учнів 200-бальників. Цьогоріч це 8 вчителів закладів загальної освіти №№10, 11, 12, 18. 

 

 В умовах воєнного стану оздоровлення та відпочинок дітей є дуже важливим, адже паніка, стрес, вимушений переїзд, перебування у бомбосховищах залишили психологічні та фізичні травми. У рамках співпраці Управління освіти з керівництвом дитячого медичного центру психологічної реабілітації «Джерело» (м. Київ) з метою допомогти дітям відволіктися від негативних думок, провести час з користю для фізичного та морального здоров’я з жовтня поточного року більше 70 учнів Бахмутської громади відпочили та оздоровились.

Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних, інклюзивних класах та групах за доброю традицією отримали солодкі новорічні подарунки.

  

В дистанційному режимі з початку навчального року наші учні та вихованці шкіл, садочків, закладів позашкільної освіти стали учасниками та переможцями 23 всеукраїнських та обласних конкурсів, є активними учасниками міських заходів патріотичного спрямування. Але найкращий зразок виховання, як відомо, - це власний приклад. 

З перших днів війни більше 40 педагогів нашої громади не лише навчають дітей у надскладних умовах, а й знаходять час та сили для волонтерства: плетуть маскувальні сітки, готують їжу, шиють одяг, допомагають військовим та родинам-переселенцям. 

 

#росія_руйнує!

Війна стала важким випробуванням для системи освіти, оскільки ціллю для російської артилерії, ракетних і авіаційних ударів є школи та садочки. 

Від бомбардувань та обстрілів наявні пошкодження різного ступеня всіх 46 закладів шкільної та дошкільної освіти, а також будівлі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр м. Бахмут» та Управління освіти. Значних пошкоджень та руйнувань зазнали заклади дошкільної освіти –  «Малятко» (с. Опитне), «Берізка» (с. Зеленопілля), «Івушка» (с. Зайцеве),  «Калинонька» (с. Клинове). У Бахмуті – це садочки  №№10, 25, 18, 40, 49, 52, 56, школи №№1, 2, 3, 5, 10, НВК №11, а також Зайцівський, Клинівський, Опитненський заклади загальної середньої освіти, Покровський НВК та вщент вигорів Бахмутський міський центр дітей та юнацтва. 

Загарбники вважають українських педагогів своїми ворогами, бо саме освітяни формують наше волелюбне суспільство, світоглядні позиції  наших дітей. Але нас не зламати! 

 

МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА

        Станом на 01.01.2022 року на території Бахмутської міської територіальної громади мешкало 445 багатодітних сімей, в них 1494 дитини.

З метою соціальної підтримки багатодітних сімей під час війни проводилась  інформаційно-консультативна  робота  щодо порядку оформлення грошової допомоги від Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ для сімей, які мають трьох і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років на момент подачі заявки. Зазначений вид допомоги отримали 78 багатодітних сімей.

        В рамках проєкту Мінсоцполітики «Рука допомоги» забезпечено продуктовими наборами 427 багатодітних, опікунських, прийомних, патронатних сімей та сімей, діти, яких перебувають на обліку в службі у справах дітей, як такі, що опинились в складних життєвих обставинах.

        Протягом червня-серпня для багатодітних сімей було організовано видачу гуманітарної допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН (World Food Programme, WFP). Продуктові набори отримали 58 сімей. 

        З нагоди новорічних та різдвяних свят організовано привітання дітей з багатодітних сімей, які продовжують навчатися у закладах загальної середньої освіти Бахмутської міської ради та мешкають на території України. Солодкі подарунки отримали 294 дитини з багатодітних сімей.

         

       До 24 лютого на території громади працювало 9 закладів вищої, фахової передвищої та 2 заклади професійно-технічної освіти, де навчались 3624 особи  на денному та 959 осіб на заочному відділенні. Учні та студенти отримували  професії більш ніж за 60 спеціальностями.       

        В умовах воєнного стану задля безпечної організації  навчального процесу та підготовки кадрів, з території громади до більш безпечних регіонів України релоковано заклади вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти: 

 • Навчально-науковий професійно-педагогічний інститут Української інженерно-педагогічної академії переїхав до м. Харків;
 • Горлівський інститут іноземних мов «Донбаський державний педагогічний  університет» - м. Дніпро;
 • Приватний вищий навчальний заклад "Донецький університет економіки та права" -  м. Луцьк;
 • Бахмутський коледж транспортної інфраструктури - м. Дніпро;
 • Комунальний заклад «Бахмутський педагогічний коледж» - м. Жовті Води;
 • Комунальний заклад «Бахмутський медичний фаховий коледж» - м. Полтава;
 • Комунальний заклад «Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця» - м. Кам’янець-Подільський;
 • Комунальний заклад «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки» - м. Полтава;
 • Державний навчальний заклад «Бахмутський центр професійно-технічної освіти» - м. Гоща;
 • Державний навчальний заклад “Бахмутський професійний аграрний ліцей” ще залишається на території Бахмутської громади;
 • Відокремлений структурний підрозділу «Бахмутський індустріальний фаховий коледж ДВНЗ ДонНТУ» припинив свою діяльність шляхом реорганізації та приєднання до ВСП «Костянтинівський індустріальний фаховий коледж ДВНЗ ДонНТУ».

        Всього в зазначених закладах здобуває освіту 3571 особа з числа учнівської та студентської молоді, з них   2603 особи - на денному відділенні (дистанційна та змішана форма навчання) та 707 осіб -  на заочному.

       За ініціативи активної молоді розпочато реалізацію проєкту «Бахмутська родина» в межах грантової  програми «ТРИМАЙ», започаткованою громадською організацією «YouthUp». У рамках проєкту «Бахмутська родина» планується створити умови для адаптації сімей з дітьми, з числа внутрішньої переміщених осіб, шляхом надання їм своєчасної юридичної, психологічної та соціальної допомоги, забезпечення гуманітарною допомогою у вигляді продуктових та гігієнічних наборів, проведення тренінгових курсів для дітей та молоді.

 

#росія_руйнує!  

        Внаслідок активних бойових дій навчальні корпуси та гуртожитки закладів вищої, фахової передвищої та професійно технічної освіти зруйновані або значно пошкоджені. Так, зруйновано навчальний корпус та гуртожиток Відокремленого структурного підрозділу «Бахмутський індустріальний фаховий коледж ДВНЗ ДонНТУ»; навчальний корпус та 2 гуртожитки Горлівського інституту іноземних мов;  гуртожиток Комунального закладу «Донецький обласний спеціалізований фаховий коледж спортивного профілю ім. С. Бубки», частину будівлі  Комунального закладу «Бахмутський фаховий коледж культури і мистецтв імені Івана Карабиця» (корпус по вул. Лермонтова, 12). Вигорів навчальний корпус Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури.

 

КУЛЬТУРА

Кожен українець сьогодні боронить свій фронт: і не лише військовий, волонтерський, гуманітарний чи інформаційний, а й фронт мистецький. Не зважаючи на важкі часи для Бахмутської міської територіальної громади, культура не втрачає своєї цінності та змінює свої формати.

 

З березня всі заклади культури перейшли на режим роботи онлайн, проте змогли провести понад 500 культурних заходів. Колективи брали участь та здобували перемоги у Міжнародних та Всеукраїнських дистанційних конкурсах та фестивалях. Близько 220 вихованців цього року стали призерами, лауреатами та дипломантами міжнародних, всеукраїнських і обласних конкурсів та фестивалів.

Співробітники Бахмутського краєзнавчого музею прийняли активну участь у п'ятьох науково-практичних конференціях. Музей виступив співорганізатором традиційної науково-краєзнавчої конференції «Бахмутська старовина». 

Для того, щоб не допустити спотворення Бахмутської історії співробітники здійснили евакуацію музейної колекції, що склало 87% основного фонду. Коштами грантової допомоги музейні предмети перепаковано, умови зберігання відповідають державним вимогам. 

За грантовою програмою «Музейний кризовий центр» у співпраці з німецькими партнерами Ukrain Art Aid Center та Stephan Dompke, a також Міністерством культури Німеччини краєзнавчий музей отримав генератор 8 кВт та пакувальні матеріали на загальну суму 150 тис. грн. 

Цікавою ініціативою стало створення віртуального ресурсу у соціальній мережі Фейсбук «Буде БахмУт», де можна поділитися своїм конструктивним баченням відбудови міста після нашої Перемоги за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1156612928615924 

 

#росія_руйнує!

До повномасштабної російської агресії на території Бахмутської громади працювали 28 закладів культури. Через ворожі обстріли зруйновано повністю – 17 (61%) закладів культури, зруйновано частково – 11 (39%), не має жодного вцілілого закладу. 

Ворог цинічно і підло обстріляв будівлю Палацу Бахмутського міського центру культури та дозвілля імені Євгена Мартинова. За 96 років тут, у цих стінах, було зібрано найкраще, талановите і яскраве. Звідси, без перебільшення, починалася сучасна культура міста. Театр і камерний музичний зал, лекторій і міська бібліотека, музей і танцювальний майданчик - все народилося тут. Будівля майже вся вигоріла.

Від ворожих обстрілів зруйновано Іванівський, Кліщіївський, Зеленопільський, Зайцівський, Покровський  та Клинівський сільські будинки культури; Мистецька Школа №2 у с. Опитне, бібліотеки-філії № 3 (с. Іванівське), № 6 (с. Кліщіївка), № 7 (с. Зайцеве), № 8                     (м. Бахмут, вул. Некрасова, 46), № 9 (с. Покровське), № 10 (с. Клинове), № 11(с. Зеленопілля).

Частково постраждали Центральна міська бібліотека, Бібліотека для дітей, Мистецька Школа №1 м. Бахмут, Бахмутський краєзнавчий музей, Бахмутський міський народний Дім, Опитненський центр культури та дозвілля, Управління культури та бібліотеки-філіали № 1, 2, 4, 5.

           

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

Стадіон «Металург» у січні-лютому встиг прийняти декілька змагань обласного рівня з легкої атлетики, волейболу, також були проведені тури чемпіонату України з волейболу. Вихованці КДЮСШ, клубів міста та інших обласних спортивних організацій взяти участь у низці відбіркових чемпіонатів України до міжнародних стартів. 

Переїхавши до більш безпечних регіонів країни спортсмени продовжують свою підготовку до обласних, всеукраїнських, міжнародних стартів та ведуть змагальну діяльність, де з гордістю представляють наше незламне місто Бахмут. Відділення пауерліфтингу взяло участь у відкритому чемпіонаті України з жиму лежачи та класичного жиму лежачи, у відкритих чемпіонатах Донецької області з класичного пауерліфтингу та ДЮСШ. Відділення  кікбоксингу взяли участь у чемпіонаті України, відділення сумо взяли участь у міжнародних стартах. 

 

#росія_руйнує! 

Спортивна інфраструктура міста зазнала значних руйнувань, пошкодження деяких об’єктів сягають 100%.  У наслідок ворожих обстрілів постраждали спортивні та адміністративні споруди, гордість нашого міста база олімпійської та паралімпійської підготовки спортсменів легкоатлетичного комплексу СК «Металург», зокрема: трибуни, стіни та дах легкоатлетичного манежу, легкоатлетичні бігові доріжки, ангари, зони метання, зала пауерліфтингу, футбольне поле із трав’яним покриттям, ігрові та  тренажерна зали, зруйновані господарчі приміщення, 90% вікон спортивної та адміністративної будівлі. Також є незначні ушкодження спортивного майданчику по вул. Ювілейна, 81А.

 

Цьогоріч ми святкуємо Новий Рік та Різдво Христове у боротьбі. Але ми свідомі того, за що боремося і впевнені у власній Перемозі. Не існує ніякої сили, яка змусить наших відважних воїнів здатися і відступити. Тому б’ємось до Перемоги, кожен на своєму фронті!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора