A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

НА ДОНЕЧЧИНІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

Дата: 27.01.2023 13:42
Кількість переглядів: 44

Фото без опису

 

Сьогодні Донеччина разом з усім світом вшановує пам’ять мільйонів жертв Голокосту, яких знищували лише за їх етнічну приналежність.

 

У 2005 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію № 60/7 «Пам'ять про Голокост», що проголосила 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту і закликала держави-члени зробити все можливе, щоб наступні покоління зберегли пам'ять про цю жахливу трагедію людства та запобігти в майбутньому актам геноциду.

 

Трагедія Голокосту не оминула й Донецьку (Сталінську) область. За переписом населення від 1939 року, на території області проживало 65 556 осіб єврейської національної меншини, що складало 2,1 % від загальної кількості її населення. У період Другої світової війни на території області нацистським окупаційним режимом було знищено близько 30-ти тисяч осіб єврейської національності.

 

На жаль, історія повторюється і сьогодні, тільки замість гітлерівців Український народ нищать рашисти. Так само ворог не визнає нашого права як нації на самовизначення й вільне життя. Ракетами, авіабомбами й «градами» він рівняє з землею українські міста, палить українські села, чинить воєнні злочини. Усе це ніщо інше, як злочин геноциду проти Українського народу. Але ми гідні пам’яті своїх славних предків, які здолали нацизм, і впевнені, що так само подолаємо рашизм. Тож маємо виховувати толерантне ставлення до представників інших народів, оточуючого світу в цілому, аби не допустити цього знову. Тому вшанування Голокосту допоможе наступним покоління зберегти пам’ять про цю трагедію та не допустити у майбутньому актів геноциду.

 

Пам’ятаємо…Ніколи не пробачимо… Переможемо!!!

 

За матеріалами управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора