ПРО ОБ’ЄДНАННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ТА ФОНДУ СОЦСТРАХУ

Дата: 16.01.2023 10:29

Віднедавна (з 1 січня 2023 року) Фонд соціального страхування України було приєднано до Пенсійного фонду України, тобто ПФУ і його територіальні органи виконують функції із соціального страхування.

Як це стосується українців? Основні хвилювання викликало побоювання, чи не зміняться умови та розміри їх надання? Умови та розміри виплат НЕ змінились, а деяких – навіть збільшились.

Стосовно питання: скільки календарних днів відпустка по вагітності та пологах оплачується, нагадуємо:

лікарняний, зазвичай, видається з 30-го тижня вагітності, проте жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1-3 категорія), можуть піти в декретну відпустку раніше – з 27 тижня вагітності.

Оплачувана відпустка по вагітності та пологах надається тривалістю:

126 календарних днів (70 днів до пологів та 56 після), а в разі ускладнень під час пологів або народження двох чи більше дітей – додатково надається 14 календарних днів відпустки;

180 календарних днів (90 до пологів та 90 після) для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Варто зазначити, що обчислюються саме календарні дні!

Міністерство соціальної політики України