A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ НАГАДУЄ ПРО КРИТЕРІЇ ДЛЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ІНВАЛІДНОСТІ

Дата: 13.01.2023 14:15
Кількість переглядів: 39

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

I, II чи III групу інвалідності встановлюють з огляду на те, наскільки порушені функції органів і систем організму людини та обмежена її життєдіяльність. Порушення можуть бути спричинені захворюваннями, бути наслідком травм або уродженими вадами.

 

Люди з І групою інвалідності не здатні до самообслуговування або можуть виконувати лише окремі його елементи, потребують постійного стороннього догляду/допомоги.

 

Особи, яким встановлено II групу інвалідності, зазвичай мають значне обмеження життєдіяльності, проте можуть обслуговувати себе самі.

 

Люди з III групою інвалідності мають помірні функціональні порушення й обмеження життєдіяльності. Вони потребують соціальної допомоги і соціального захисту.

 

Питання встановлення інвалідності регламентується постановою КМУ №10 від 21.01.2015 р. Вона містить чіткий перелік станів, за яких група інвалідності встановлюється довічно.

Рішення про встановлення тієї чи іншої групи інвалідності ухвалюється на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.

 

Ознайомитися з адресою та контактними номерами телефонів усіх МСЕК в Україні, а також з новими адресами комісій з Донецької та Луганської областей можна, звернувшись за номером телефону на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора