A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Головною мотивацією була безпека дітей: Як родина з Олександрівської громади евакуювалась на Кіровоградщину

Дата: 30.08.2022 16:25
Кількість переглядів: 103

Фото без опису

 

На Донеччині продовжується евакуація населення у більш безпечні регіони України.  Тисячі людей користуються можливістю врятувати своє життя та свої родини, переїхавши в інші області.

Так, наприклад, організованою евакуацією скористалася родина з Мирнодолинського старостинського округу. Мати з двома дорослими та двома неповнолітніми дітьми виїхала до Кіровоградської області.

 

- Головною та безперечною мотивацією для мене була безпека моїх дітей, - говорить жінка. – Евакуації не потрібно боятися. Боятися потрібно війни!

Олена Олександрівна, яка є головою родини, скористалася безкоштовною евакуацією до Кіровоградської області, яку їй запропонувала місцева влада за підтримки Донецької облдержадміністрації, розповідають у Олександрівській об`єднаній територіальній громаді. 

Маршрут виявився досить простим: з Мирної Долини автобусом сім’ю привезли до Покровська, де староста округу Ігор Гойко допоміг їм сісти на евакопотяг до Кропивницького.

- На залізничному вокзалі нас зустріли привітні волонтери: нагодували, забезпечили речами – від ковдри і подушки до посуду, - розповідає пані Олена. – Після цього з Кропивницького нас особисто зустрів голова однієї з громад та організовано доправив у село для поселення.

Так сталося, що родина опинилася знову у Олександрівській громаді – тільки цього разу Кіровоградської області. Розмістили нових переселенців у просторому приватному будинку. За словами Олени Олександрівни, село досить велике – тут є лікарня, школа та дитячий садочок, а також аптеки і магазини. Працює і волонтерський центр, де ВПО можуть отримати допомогу у вигляді одягу та речей. Крім тисячі місцевого населення, тут оселилися 46 переміщених осіб з Донецької та Луганської областей.

За сприяння місцевої ради, всіх за записом без черги приймають у ЦНАПі для взяття на облік ВПО та оформлення грошової виплати.

Молодші донечки вже адаптувалися на новому місці, знайшли друзів – по сусідству проживає місцева багатодітна родина, яка радо зустріла переселенців. Школу вирішили не змінювати – написали заяву до Мирнодолинського НВК, і середня донечка залишилася дистанційно навчатися у 4 класі рідного закладу. 

Нові односельці та староста допомагають обжитися знов прибулим: речами побуту, овочами, продуктами.

Сини пані Олени стали на військовий облік за місцем перебування та вже знайшли роботу – її пропонують місцеві фермери. Для тих, хто не боїться сільськогосподарської праці, роботи тут вдосталь, особливо зараз, у сезон збирання врожаю.

Олена Олександрівна познайомилася з головою громади та вже домовилася про житло для знайомої молодої сім’ї з Мирної Долини – незабаром і вони збираються в евакуацію. 

- Найголовніше, що тут спокійно і мирно, діти відчувають себе у безпеці, - додає Олена.

 

За матеріалами сайту Донецької облдержадміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора