5 серпня 2014 року – звільнення міста Мар’їнка від російської окупації

Дата: 05.08.2022 09:30

Місто Мар’їнка розташоване неподалік від східних околиць Донецька. Влітку 2014 року сили Сектору «Б» почали планомірно брати під контроль передмістя обласного центру, створюючи плацдарми для подальшого наступу. Вранці 4 серпня, тоді ще добровольчі, батальйони «Азов» та «Шахтарськ» отримали наказ вибити російські окупаційні війська з Мар’їнки. Добровольців підтримала бронетехнікою 51-ша механізована бригада. Сили АТО спробували розсікти укріплений район бойовиків на дві частини, однак зіштовхнулися із значним опором.

Після тривалого протистояння українські військові змогли захопити центральні позиції окупантів та розпочати «зачистку» міста у східному та західному напрямках. Не втримавши місто, російські війська розпочали обстріл Мар’їнки з мінометів, гранатометів, гаубиць та установок «Град».

5 серпня 2014 року місто Мар’їнка повернулось під повний контроль української влади.

Всі вісім років, з часів звільнення від російської окупації, місто та його околиці знаходилися під обстрілами російської армії. З початком широкомасштабного вторгнення рф на територію України окупаційні війська, окрім безперервних обстрілів застосовують й так звану тактику «випаленої землі», щоб відтіснити українських військових із зайнятих позицій.

З березня цього року наші військові, волонтери, правоохоронці під постійними обстрілами російських військ здійснюють евакуацію цивільного населення оборону, адже евакуація рятує життя (попри бойові дії важливим залишається збереження життя кожного громадянина України).