A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Інформація щодо можливості отримання внутрішньо переміщеними особами додаткових соціальних гарантій, в тому числі від міжнародних організацій

Дата: 27.07.2022 16:13
Кількість переглядів: 125

Фото без опису

 

Щодо надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

З метою соціального захисту внутрішньо переміщених осіб Урядом 20 березня 2022 року прийнято постанову № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

Відповідно до зазначеної постанови допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам надається щомісяця у розмірах:

для осіб з інвалідністю та дітей - 3 000 грн.;

для інших осіб - 2 000 грн.

Для отримання допомоги внутрішньо переміщена особа заповнює заяву, яка формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Також, заява може бути подана до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Починаючи з травня 2022 р. допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також внутрішньо переміщеним особам, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали до 20 травня 2022 р. заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації.

Перелік територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), формується в електронній формі відповідно до Положення про інформаційну систему формування переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2022 р. № 562, а у разі відсутності технічної можливості формування такого переліку в електронній формі - затверджується Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

Відповідно до наказу Мінреінтеграції від 25 квітня 2022 року № 75 (в редакції наказу від 01 липня 2022 № 143) до оновленого переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входять всі 66 територіальних громад Донецької області.

Усі внутрішньо переміщені особи, які перемістилися з вказаних територіальних громад та подали відповідну заяву і документи, отримають грошову допомогу від держави.

 

Виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам здійснюється централізовано Міністерством соціальної політики України через АТ «Ощадбанк».

Перерахування бюджетних коштів здійснюється Мінсоцполітики АТ «Ощадбанк» щомісяця до 3, 13 і 23 числа на підставі реєстру внутрішньо переміщених осіб для виплати допомоги, сформованого державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики».

Мінсоцполітики подає в Казначейство подання на перерахування коштів для виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, сформоване на підставі Реєстру внутрішньо переміщених осіб, які звернулися щодо виплати допомоги на проживання, та платіжне доручення на перерахування коштів АТ «Ощадбанк».

Бюджетні кошти спрямовуються АТ «Ощадбанк» для перерахування допомоги на банківський рахунок (за стандартом IBAN) внутрішньо переміщеним особам у банку, у якому в особи відкрито рахунок. Зарахування коштів допомоги здійснюється на центральному рівні.

 

Стосовно надання допомоги внутрішньо переміщеним особам міжнародними організаціями

З метою підтримки внутрішньо переміщених осіб Урядом сумісно із міжнародними організаціями запроваджені додаткові грошові виплати.

За інформацією Мінсоцполітики загалом в рамках додаткових програм, які впроваджені з міжнародними партнерами, розраховується надати додаткові грошові виплати 1,7 млн. громадян.

До вказаної програми по додатковій підтримці громадян України, які постраждалі від війни, приєдналися:

1. Допомога від Червоного Хреста

2. Програма «Спільно» від ЮНІСЕФ

3. Допомога ВПО від Агентства ООН у справах біженців

4. Допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН

5. Допомога від Міжнародної організації міграції

6 .Допомога від Норвезької ради у справах біженців

 

1. Допомога від Червоного Хреста.

Наприкінці квітня Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Товариство Червоного Хреста України та Мінсоцполітики підписали меморандум про взаєморозуміння.

Для цих цілей МКЧХ сформував бюджет у розмірі 1,9 млрд грн, а Товариство Червоного Хреста України – 500 млн грн.

Фінансова допомога складе 2500 грн на особу на місяць протягом щонайменше одного місяця.

Допомога виплачується без окремого звернення людини, незалежно від отримання інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Списки формує і передає Червоному Хресту Міністерство соціальної політики на основі інформації, що міститься в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, а також з-поміж людей, які подали заявку на отримання допомоги через інформаційну платформу «єДопомога».

 

2. Програма «Спільно» від ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ або ж Дитячий фонд ООН – це спеціалізована структура Організації об’єднаних націй, яка була створена у грудні 1946 року для захисту прав та інтересів дітей з моменту народження і до початку дорослого життя.

На допомогу за цією програмою можуть розраховувати родини з дітьми. Категорії таких родин наступні:

? мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років;

? мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.

 

Подати заявку також можуть названі батьки чи офіційні опікуни, якщо теж відповідають цим вимогам.

Щоб отримати допомогу, необхідно заповнити анкету на цьому сайті: https://register.unicef.org/.

Заявку розглянуть фахівці ЮНІСЕФ і ухвалять відповідне рішення. Про нього вас сповістять SMS.

Якщо родина відповідаєте критеріям, нараховується тримісячна допомога в розмірі 2220 грн. на кожного, але не більше як на п’ятьох членів домогосподарства.

 

3. Допомога ВПО від Агентства ООН у справах біженців

Агентство ООН у справах біженців ще в березні розпочало збирати дані для надання своєї допомоги, зокрема грошової, людям, які були змушені покинути свої домівки через війну. У цьому агентству допомагає низка благодійних фондів і громадських організацій.

На цю програму можуть розраховувати люди, які виїхали до Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької, Хмельницької областей.

Розмір допомоги – 2 220 грн. на кожного члена родини на місяць. Вона покриває тримісячний період.  

 

4. Допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН

Ще один вид допомоги, на який не потрібно подавати додаткові заяви чи відомості. Списки на основі відомостей з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб формує та передає Всесвітній продовольчій програмі ООН Міністерство соціальної політики.

За результатами розгляду та проведеної перевірки задля уникнення подвійних виплат, Всесвітня продовольча програма ООН надсилає повідомлення на вказаний контактний номер з кодом підтвердження та інформацією, як отримати грошовий переказ.

Розмір допомоги – 2 220 грн. на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більш як для трьох осіб.

Виплата здійснюється щомісяця протягом трьох місяців через систему міжнародних грошових переказів Western Union.

 

5. Допомога від Міжнародної організації міграції

Міжнародна організація з міграції коштом початкового фінансування з Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації (CERF), Європейського Союзу, Канади, Німеччини та Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) ще в березні розпочала програму грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

Для отримання допомоги потрібно зареєструватися як ВПО в місцевих органах соціального захисту або ж ЦНАПі.

Пріоритет надається вагітним, самотнім батькам, сім’ям з двома або більше дітьми, родинам, де є люди з інвалідністю, людям поважного віку (65+ років) – тобто найменш захищеним верствам населення.

Розмір виплати складає 2 220 грн. на особу.

 

6. Допомога від Норвезької ради у справах біженців

Наразі реєстрація проходить лише за допомогою чат-боту у WhatsApp. Зворотній зв’язок після реєстрації займає до 10 днів. Надходження коштів – через місяць після реєстрації.

Розмір допомоги складає 2 220 грн. на кожного члена родини на місяць. Сумарно виплати розраховані на три місяці.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора