A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України: у соцмережах активізувалися шахраї, які виманюють дані платіжних карток

Дата: 15.07.2022 14:24
Кількість переглядів: 115

Фото без опису

 

Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, попереджає про онлайн-шахрайство з використанням тематики «грошової компенсації».

 

У соціальній мережі Facebook виявлено низку шахрайських сторінок, що містять посилання на так званий «Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів». На згаданому ресурсі пропонують надати персональну інформацію та здійснити додатковий платіж. У разі виконання зазначених вимог дані платіжної картки буде скомпрометовано.

Шахрайська активність має систематичний характер і відстежується за ідентифікатором UAC-0100.

 

Завжди дотримуйтеся правил фінансової та кібергігієни:

 

Ніколи не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих і підозрілих вебсайтах. Налаштуйте контроль руху коштів: підключіть SMS-інформування, установіть ліміти на операції.

 

Якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському вебсайті – негайно заблокуйте картку за допомогою мобільного застосунку, гарячої лінії банку (телефон зазначено на звороті картки) або через інтернет-банкінг.

 

Використовуйте надійні паролі, двофакторну автентифікацію, антивірусні програми та дотримуйтеся інших порад із кібербезпеки (https://t.me/dsszzi_official/2410).

 

Нагадаємо, раніше шахраї намагалися викрасти дані платіжних карток, використовуючи тематику грошової допомоги від ООН.

 

Деталі – https://cert.gov.ua/article/761668


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора