A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Як розпізнати фейкове фото в інтернеті

Дата: 13.07.2022 12:43
Кількість переглядів: 90

Фото без опису

 

З початком повномасштабного вторгнення в інтернеті збільшилася кількість фейкових зображень. Їх легко підробити і в них легко повірити. Однак далеко не всі можуть відрізнити достовірне зображення і фейкове.

Тож як це зробити:
1?? Уважно розгляньте фото і відмітьте його: перспективу, пропорції об'єктів, тіні, віддзеркалення, фокус зображення, контрастність і кольори. А також на відповідність погоді, географічній топології, архітектурі, назві вулиць, номерам машин тощо.

2?? Кричуща назва чи підпис до фото. Приміром, такі як «шок», «сенсація», «терміново», «це фото видаляють звідусюди», «неймовірно» несуть ознаку маніпуляції і, ймовірно, можуть бути фейком.

3?? Перевірте ресурс, на якому ви побачили таке фото. Чи є там інші схожі публікації із кричущими та маніпулятивними заголовками, які в нього охоплення, чи вказаний автор, першоджерело, додаткові матеріали.

4?? Перевірка фото через спеціальні програми: Google Search by Images, TinEye допоможуть встановити першоджерело фото.
Fotoforensics, Duplichecker допоможуть переглянути зміни пікселів, тобто чи були зміни з фоторедакторами, зчитати геодані, метадані та додаткову інформацію навіть про тип камери, на яку було знято фотографію.

Більше правил безпеки та практичних порад дізнавайтеся на порталі Дія.Цифрова освіта. Розпізнавайте фейки та долайте дезінформацію в інтернеті 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора