Міністерство економіки України: про реалізацію програми «Доступні кредити 5-7-9%»

Дата: 12.07.2022 14:30

Банки видали підприємцям 45,7 тисяч кредитів на 129,3 млрд. грн.. за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з початку її дії. За минулий тиждень бізнес отримав доступних кредитів на майже 1 млрд. грн.., банками було укладено 499 кредитних угод.

Найбільше підприємці взяли антикризових кредитів – 59 млрд. грн.. та на рефінансування попередньо отриманих кредитів – 27,4 млрд. грн. Окрім того, на антивоєнні цілі було видано 12,3 млрд. грн., на інвестиційні цілі –  10,6 млрд. грн. Аграрії отримали 19,3 млрд. грн.. кредитних коштів на підтримку своєї діяльності, торговельні компанії взяли 666,8 млн. грн.. кредитів для поповнення обігових коштів.

Найчастіше кредитуються за програмою підприємства, що працюють в сфері сільського господарства (52%), торгівлі та виробництва (23%), промислової переробки (14%). Серед регіонів лідерами за сумами укладених кредитних договорів є Львівська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Київська області та м. Київ.

На сьогодні участь в програмі приймають 42 банки, найбільшу кількість кредитів видали «Приват-банк» (19,2 тис.), «Ощадбанк» (6 тис.) та «Райффайзен Банк Аваль» (4,1 тис.).

Нагадаємо, що програма «Доступні кредити 5-7-9%» дозволяє представникам бізнесу залучити до 60 млн. грн. під 0% на період дії воєнного часу +1 місяць.