A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Пенсійний фонд України: про дострокове призначення пенсії за віком

Дата: 31.05.2022 12:40
Кількість переглядів: 220

Фото без опису

 

Законом України від 15 лютого 2022 року № 2040-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» внесено зміни, зокрема, до статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Право на дострокове призначення пенсії за віком надано одному з батьків дітей, хворих на тяжкі, рідкісні захворювання, яким не встановлено інвалідність, які виховали їх до досягнення шестирічного віку.

Дострокові пенсії призначаються матерям тяжко хворих дітей після досягнення віку 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу.

Дострокова пенсія за віком батькові, який виховував тяжко хвору дитину до шестирічного віку, може бути призначена за вибором матері або в разі її відсутності після досягнення батьком віку 55 років та за наявності у нього страхового стажу не менше 20 років.

Визначення терміну «тяжко хвора дитина, якій не встановлено інвалідність» дано у статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

До заяви про призначення дострокової пенсії за віком матерям (батькам) тяжко хворих дітей необхідно надати, зокрема, документ про народження дитини та довідку медичного закладу про захворювання дитини, що мало місце до шестирічного віку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора