Регіональний центр з надання БВПД у Донецькій та Запорізькій областях: дії при втраті внутрішнього або закордонного паспорта

Дата: 31.05.2022 11:59

Якщо ваш паспорт викрали або ви його втратили, перш за все слід подати заяву до поліції.

Ваша заява стане страховкою на той випадок, якщо з документом здійснюватимуться будь-які шахрайські дії, приміром, продаватиметься майно, оформлятимуться кредити. Згодом такі угоди можна буде визнати недійсними через суд, додавши як доказ заяву з поліції про викрадення або втрату паспорта.

Отже:

Напишіть заяву до поліції та отримуйте «відривний талон» і витяг з ЄРДР.

напишіть заяву до ДМС чи ЦНАП та додайте:

«відривний талон» чи витяг з ЄРДР;

РНОКПП;

довідку про місце проживання;

свідоцтво про народження дітей, про шлюб чи розлучення;

квитанцію про сплату адміністративного збору чи документ про звільнення від сплати:

внутрішній – від 372 грн.  до 398 грн.  – за терміновість;

закордонний – від 733 грн.  до 1 085 грн;

держмито – 34 грн.

У разі втрати документів, які посвідчують особу, громадяни України можуть використовувати внутрішній е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон, сформовані засобами мобільного застосунку Дія.

Джерела:

інформація Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Закон № 5492-VI