75-ті роковини проведення акції «Вісла»

Дата: 28.04.2022 12:14

Рівно 75 років тому комуністична влада Польської Республіки розпочала депортацію українців із історичних українських земель. Ця акція увійшла в історію як Операція “Вісла”.

Фактично контрольована радянським тоталітарним режимом, тодішня Польща впродовж трьох місяців переселила зі сходу країни на захід близько 150 тисяч українців.

Радянський Союз використовував однакові методи як на своїй території, так і на території підконтрольних йому країн у центральній Європі. Операція “Вісла” – один із численних кроків окупаційного радянського режиму, спрямований на знищення всього українського. Але цього разу вони вирішили загребти жар чужими руками.

Я вдячний польському народові за те, що ще до падіння Радянської імперії ви змогли знайти мужність і засудити скоєне 75 років тому.

А ще більше вдячний за те, що зараз ми спільно боремося проти того самого спільного ворога. І цього разу йому не вдасться нас роз’єднати.