Номер 0 800 213 103 в умовах війни став для українців телефоном довіри

Дата: 26.04.2022 11:58

Два місяці війни. Понад 45 тисяч дзвінків прийняли юристи Єдиного контактного центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103 з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. У середньому це близько 750 дзвінків щодня.

Найчастіше люди, які телефонують до контакт-центру, запитують про:

• отримання довідки внутрішньо переміщеної особи;
  • призов військовозобов’язаних осіб, відстрочку та бронювання;
  • гуманітарну, соціальну та іншу допомогу;
  • правила виїзду за кордон;
  • стягнення аліментів під час війни.

Як зазначають юристи, які працюють у контакт-центрі системи БПД, головною відмінністю теперішніх звернень від тих, що були у довоєнні часи, є розуміння того, що сьогодні від консультацій може залежати не просто розв’язання правової проблеми, але й безпека та життя людини. Ось лише одна з історій, з якими щодня стикаються оператори.

Приблизно на третьому тижні війни надійшов дзвінок від військовослужбовця Збройних Сил України, який пнребував у зоні активних бойових дій. Чоловік хотів укласти шлюб зі своєю коханою, яка на той момент перебувала за кордоном, щоб у разі його смерті вона могла отримати грошову компенсацію.

«Я відповіла йому, що перетелефоную через декілька хвилин, адже питання це складне. Чули б ви його слова:

”Перетелефонуйте, будь ласка, якомога швидше, бо я не впевнений, що за годину ще буду живим. Я дуже чекатиму на ваш дзвінок”.

Він чекав мого дзвінка так, як ніхто до цього. Як тут не заплакати?», – згадує юристка Львівського бюро правової допомоги №1 Ірина Сабадаш.

Більше про роботу Єдиного контакт-центру системи БПД читайте на нашому сайті: