A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Ірина Верещук повідомила про погодження трьох гуманітарних коридорів на Запоріжжі та закликала Радбез ООН вжити заходів для демілітаризації Чорнобильської зони

Дата: 30.03.2022 11:09
Кількість переглядів: 175

Фото без опису

В Україні на 30 березня погоджено три гуманітарні коридори у Запорізькій області для евакуації маріупольців до Бердянська та для виїзду мешканців Мелітополя й Енергодара. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Погоджено три гуманітарних коридори: для евакуації маріупольців і доставки гуманітарної допомоги до міста Бердянська, доставки гуманітарної допомоги і евакуації людей із міста Мелітополя, а також для проїзду колони людей на власному транспорті з міста Енергодара до Запоріжжя», – розповіла вона.

За словами Ірини Верещук, сформовані колони автобусів і вантажівок із гуманітарною допомогою вже вирушили з міста Запоріжжя.

Віце-прем'єр-міністр наголосила, що українська сторона вимагає від окупаційних військ дотриматися взятих на себе зобов'язань і пропустити гуманітарні колони через блокпости.

Вона зазначила, що на зворотному шляху в місто Запоріжжя до гуманітарних колон із Бердянська та Мелітополя зможуть приєднатися громадяни на власному транспорті.

«Вчора на переговорах російській делегації були передані пропозиції щодо організації гуманітарних коридорів до найбільш постраждалих 97 населених пунктів у Харківській, Київській, Херсонській, Чернігівській, Сумській, Запорізькій, Донецькій, Луганській та Миколаївській областях. Сьогодні продовжимо роботу для отримання відповідей щодо цих пропозицій», – повідомила віце-прем'єр-міністр.

Вона нагадала, що 29 березня на складі збройних сил РФ у російському Бєлгороді відбулася самовільна детонація боєприпасів. За словами Ірини Верещук, це є прикладом типового для росіян нехтування технікою безпеки та масового використання небезпечних боєприпасів часів Другої світової війни. 

«Лише вчора український Генштаб попереджав про загрозу самодетонації боєприпасів, величезний склад яких Росія облаштувала біля ЧАЕС. Росія має негайно вивести свої війська із Чорнобильської зони», – зазначила віце-прем'єр-міністр.

За її словами, в контексті ядерної безпеки безвідповідальні та непрофесійні дії російських військових становлять дуже серйозну загрозу не лише для України, а й для сотень мільйонів європейців. 

«Тому ми вимагаємо від Радбезу ООН негайно вжити заходів з демілітаризації зони відчуження Чорнобильської АЕС та введення туди спеціальної місії ООН для усунення ризику повторення Чорнобильської ядерної катастрофи в результаті дій російських окупаційних військ», – наголосила Ірина Верещук.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора