A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

НАТО ще може запобігти смертям українців від російських ударів, надавши зброю – Володимир Зеленський

Дата: 24.03.2022 14:44
Кількість переглядів: 161

Фото без опису

Президент України Володимир Зеленський закликав НАТО надати нашій державі військову допомогу в обсягах, які дадуть змогу українській армії протистояти військовому арсеналу Російської Федерації.

«Україна не має потужної протиракетної зброї. Має значно меншу авіацію, ніж Росія. Тому їхня перевага в небі – це застосування зброї масового знищення. І ви бачите наслідки сьогодні – скільки людей убито, скільки мирних міст зруйновано», – зазначив Глава держави під час виступу в режимі відеоконференції на саміті країн – членів Північноатлантичного альянсу, який відбувається в Брюсселі.

Володимир Зеленський наголосив, що українська армія вже місяць протистоїть вторгненню РФ у нерівних умовах. Наслідком російської переваги є численні жертви, зокрема й серед мирного населення України.

«Щоб рятувати людей і наші міста, Україні потрібна військова допомога – без обмежень. Як без обмежень Росія застосовує проти нас увесь свій арсенал. Руйнує все живе, будь-які об'єкти – від житлових будинків до церков, від складів із їжею до університетів, від мостів до лікарень», – сказав Президент.

Він нагадав, що Україна зверталася до НАТО з проханням закрити небо для російської військової авіації або надати літаки.

«Ви маєте тисячі бойових літаків! Але нам поки що не дали жодного. Ми зверталися по танки, щоб ми могли деблокувати наші міста, які зараз гинуть, – Маріуполь, Бердянськ, Мелітополь та інші. Міста, у яких Росія тримає в заручниках сотні тисяч людей, штучно створює голод – ні води, ні їжі, нічого немає там. Ви маєте не менше 20 тисяч танків! Україна просила відсоток, один відсоток від усіх ваших танків! Віддати нам чи продати. Але ми не маємо поки що ясної відповіді. Це найстрашніше під час війни – не мати ясних відповідей на запити про допомогу», – зазначив Володимир Зеленський.

Глава держави акцентував, що Україна ніколи не хотіла цієї війни й не хоче воювати роками.

«Ми просто хочемо врятувати наших людей. Ми хочемо вижити», – додав він.

Володимир Зеленський наголосив: Північноатлантичний альянс ще може запобігти смертям українців від російських ударів, надавши зброю, якої потребує українська армія.

Водночас Президент подякував тим державам – членам НАТО, які допомагають Україні, чим можуть. Але зараз час подбати про безпеку у Європі.

«Я впевнений, ви вже розумієте, що Росія не думає зупинятися на Україні. Не думає й не буде. Вона хоче піти далі, проти східних членів НАТО. Держав Балтії, Польщі – це точно», – зазначив він.

Президент закликав Альянс надати Україні один відсоток від усіх їхніх літаків, усіх танків, а також системи залпового вогню MLRS, протикорабельну зброю, засоби протиповітряної оборони.

«Коли це все нарешті буде, це дасть нам так само, як і вам, сто відсотків безпеки», – переконаний Володимир Зеленський.

Він також звернувся до НАТО з проханням щодо українських військових: «Після такої війни проти Росії прошу: більше ніколи, ніколи не говоріть нам, що наша армія не відповідає стандартам НАТО. Ми показали, на що здатні наші стандарти і як багато ми можемо дати загальній безпеці у Європі та світі. Як багато ми можемо зробити для захисту від агресії проти всього, що ми цінуємо, що ви цінуєте», – сказав Глава держави.

Водночас Президент додав, що НАТО ще має показати, що може зробити для порятунку людей, «показати, що це дійсно найпотужніше оборонне об'єднання у світі».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора