A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Отримання міжнародної фінансової допомоги від громад з-за кордону (+ зразок договору)

Дата: 23.03.2022 10:41
Кількість переглядів: 257

Фото без опису

 

У війні проти російського агресора нашу країну активно підтримують країни ЄС та світу. Крім цього, сьогодні чимало громад-побратимів з-за кордону, прагнуть допомогти українським громадам, адже місцеве самоврядування є однією з головних підвалин демократії.

Щоб полегшити підготовку необхідних нормативно-правових актів та забезпечити процес отримання міжнародної фінансової допомоги від громад з-за кордону, експерт фінансової групи Офісу підтримки реформи з децентралізації при Мінрегіоні Ігор Онищук підготував зразок договору та коротку інструкцію для очільників громад з отримання такої допомоги.

 

Зразок Договору (посилання)

 

Порядок зарахування та використання коштів благодійної фінансової допомоги

 1. Місцеві ради як одержувачі бюджетних коштів відкривають рахунки в установах банків згідно з вимогами нормативних актів Національного банку України, оскільки Казначейство не має валютних рахунків для зарахування допомоги в іноземній валюті.
 2. Під час первісного визнання у звітності надходження відображаються у гривні шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на початок дня дати здійснення операції.
 3. Валюта ведення обліку усіх бюджетних установ України - гривня, тому місцева рада подає до банку (продаж іноземної валюти в Україні має право здійснювати виключно фінансова установа. Тобто банки) заяву на продаж іноземної валюти. Заява подається в довільній формі.
 4. Банк для продажу іноземної валюти виходить на міжбанківський валютний ринок України і здійснює продаж за комерційним курсом, який склався на міжбанку станом на час проведення операції.
 5. В обліку на дату продажу визначають різницю між курсом продажу і курсом Національного банку України на цю ж дату. Позитивна різниця формує доходи, а від’ємна різниця – витрати.
 6. Кошти від продажу валюти в гривні зараховуються до місцевого бюджету виключно на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби України за кодом 42030000 «Надходження в рамках програм допомоги Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ».
 7. Місцевою радою подається довідка в Казначейство про операції в іноземній валюті.
 8. У разі наявності залишків коштів в іноземній валюті, що перебувають на поточних рахунках, відкритих в установах банків на ім'я місцевої ради, такі залишки відображаються у довідці про залишки коштів в іноземній валюті та подаються Казначейству.
 9. Після надходження міжнародної допомоги на рахунки в Казначействі місцева рада вносить зміни до свого бюджету із визначенням напрямів видатків.
 10. Рух коштів, отриманих як іноземні кошти, відображають додатково і розгорнуто у формі звіту, затвердженого Казначейством. У графах цього звіту паралельно відображають суми залишків коштів, надходжень та видатків на поточному рахунку в іноземній валюті та перераховані в національну валюту України.
 11. Для використання коштів місцева рада утворює Цільовий фонд та використовує кошти на напрями, визначені положенням про Цільовий фонд, згідно з умовами Договору про надання благодійної фінансової допомоги.
 12. Звітування щодо напрямів використання коштів за кодами класифікації видатків відбувається відповідно до бюджетного законодавства.

Більш детальне роз’яснення для працівників фінансових управлінь доступне за посиланням https://decentralization.gov.ua/news/14633


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора