A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

15 березня в Україні набрав чинність Закон України від 3.03.2022 № 2108-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність»

Дата: 19.03.2022 17:02
Кількість переглядів: 235

Фото без опису

Цим Законом Кримінальниий кодекс України доповнено статтею 111-1 “Колабораційна діяльність».

Що таке колабораціонізм?

Це співпраця громадян держави із ворогом для забезпечення інтересів ворога та заподіяння шкоди власній державі.

Які дії громадян України вважаються колабораціонізмом?

Громадянин України публічно (на мітингах, зборах, в пресі, в мережі Інтернет, тощо) заперечує збройну агресію проти України, окупацію частини території України, закликає до підтримки дій держави-агресора, підтримує збройні формування агресора та його окупаційну адміністрацію, закликає співпрацювати з державою-агресором та її уповноваженими органами, а також до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України.

Громадянин України добровільно зайняв різного роду посади у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, а також брав участь в організації та проведенні незаконних виборів чи референдумів на тимчасово окупованій території або публічно закликав до проведення таких незаконних виборів чи референдумів на тимчасово окупованій території.

Здійснення громадянином України пропаганди в інтересах держави-агресора у будь-яких закладах освіти та сприяння впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти України.

Передача матеріальних ресурсів військовим держави-агресора, господарська діяльність у взаємодії з державою-агресором.

Організація та проведення заходів політичного характеру, як то з’їзди, збори, мітинги, походи, демонстрації, конференції, круглі столи тощо, для підтримки держави-агресора, а також активна участь у таких заходах.

Громадянин України добровільно зайняв посади в створених державою-агресором судових або правоохоронних органах, а також добровільно брав участь незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях держави-агресора чи надавав таким формуванням допомогу у веденні бойових дій проти України.

Під час зайняття посад в незаконних органах, створених державою-агресором, вчинив дії або прийняв рішення, що призвели до загибелі людей або настання інших тяжких наслідків.

Яка відповідальність за дії колаборанта?

Залежно від тяжкості вчиненого колаборантом кримінального правопорушення стаття 111-1 Кримінального кодексу передбачає різні види покарань, що можуть застосовуватися до нього:

позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років;

виправні роботи на строк до 2 років;

арешт на строк до 6 місяців;

штраф до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

позбавлення волі на строк до 15 років;

довічне позбавлення волі.

 

Крім того, як додатковий вид покарання до винної особи може застосовуватися конфіскація майна.

 

 

Координаційний центр з надання правової допомоги


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора