Всесвітній день водно-болотних угідь

Дата: 02.02.2022 09:52

Щороку 2 лютого країни, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, в тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь.

Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року в місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди – Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення. Мета її – збереження водно-болотних угідь як середовища для водоплавних птахів і раціональне використання цих угідь шляхом дій на місцевому, регіональному і національному рівнях та міжнародної співпраці.

Цьогорічне гасло: «Водно-болотні угіддя – на користь людям і природі!».

За даними Секретаріату Рамсанської конвенції, водно-болотні угіддя – найцінніша екосистема, ресурси якої людство використовує для задоволення питних потреб, ведення сільського господарства, риболовлі та аквакультури. Заради майбутнього планети і людства ми маємо усвідомити важливість припинення руйнування водно-болотних екосистем, почати їх відновлювати,  ощадливо використовувати і охороняти джерела прісної води.