A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Охорона праці на роботах зі зберігання та переробки зерна

Дата: 27.10.2021 11:42
Кількість переглядів: 428

Фото без опису

 

Закінчилися жнива. Врожай доправлено на елеватори для зберігання та подальшої переробки, тому постає нагальне питання організації безпечної роботи з виконання цих робіт. Нагадуємо, що організація безпечної роботи зі зберігання та переробки зерна проводиться на підставі НПАОП 15.0-1.01-17 «Правил охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна», затверджених Наказом міністерства соціальної політики України від 20.09.2017  № 1504. Ці Правила поширюються та є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які здійснюють діяльність, пов’язану зі зберіганням та переробкою зерна.

Отже, яких основних вимог з охорони праці повинен дотримуватися роботодавець для організації безпечної та безаварійної роботи?

Забезпечити функціонування системи управління охороною праці на підприємстві, розробити та затвердити інструкції з охорони праці, перелік робіт підвищеної небезпеки, що виконуються на підприємстві за нарядами-допусками, одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки й подати декларацію відповідності його матеріально-технічної бази, забезпечити працівників ЗІЗ, проводити навчання і перевірку знань з питань охорони праці працівників підприємства, попередній і періодичний медичні огляди, атестацію робочих місць за умовами праці на робочих місцях, розробити та затвердити технологічні карти та технологічні схеми до всіх технологічних процесів переробки та обробки зерна.

Всі ці вимоги є обов’язковими для виконання на любому підприємстві, але є роботи які притаманні тільки для елеваторів та інших місць зберігання та переробки зерна.

Наприклад, виконання робіт у силосах і бункерах. До спуску в силоси та бункери допускаються тільки особи, спеціально навчені безпечним методам роботи. Працівник, який безпосередньо спускається у силос, повинен пройти медогляд та бути придатним до виконання робіт на висоті та у замкнутому просторі. Спуск працівників у силоси та бункери без медичного висновку заборонено. Такі роботи проводяться виключно за нарядом-допуском. Обов'язкове попереднє провітрювання та контроль стану повітря на наявність вуглекислого газу газоаналізатором чи індикаторним папером. При їх відсутності спуск працівників без шлангового протигаза забороняється. Тривалість перебування не більше 30 хвилин і тільки в присутності відповідальної особи. Спуск працівників у залізобетонні силоси та бункери виконують за участю не менше трьох працівників і тільки із застосуванням спеціальної лебідки, призначеної для спуску та підйому людей через люки, які повинні зачинятися кришками на рівні підлоги.

На прикладі лише однієї операції видно, як важливо дотримуватись вимог безпеки для організації та проведення таких робіт. А ще є роботи з вантажно-розвантажувальних робіт із зерном та іншими сипучими продуктами, виконання робіт із застосуванням пестицидів, експлуатації виробничого устаткування, експлуатації зерноочисного устаткування, експлуатації машин для уловлювання магнітних домішок та багато інших, які виконуються тільки в цій сфері діяльності.

Постійний контроль з боку відповідальних осіб та дотримання працівниками вимог нормативних актів з питань охорони праці дозволить запобігти нещасним випадкам та зберегти життя і здоров’я працівників.

 

Бахмутське міське відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування

України в Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора