В Бахмутському районі завершено збирання ранніх зернових культур

Дата: 02.09.2021 08:33

За оперативними даними, станом на 30.08.2021 ранні зернові культури зібрано на площі 30186,78 га (100 % до прогнозу), намолочено  149128,2

тонн зерна при середній урожайності 49,4 ц/га, в тому числі:

озиму пшеницю зібрано на площі  27168,33 га (100 % до прогнозу), валовий збір складає 139838,3 тонн при середній урожайності 51,4 ц/га;

озимий ячмінь зібрано на площі  225,37 га (100 % до прогнозу), валовий збір складає 664,6 тонн при середній урожайності 29,5 ц/га;

ярий ячмінь зібрано на площі 2375,70 га (100 % до прогнозу), валовий збір складає 7576,7 тонн при середній урожайності 31,8 ц/га;

горох зібрано на площі  298 га (100 % до прогнозу), валовий збір складає 875,3 тонн при середній урожайності 29,3 ц/га;

озимий ріпак зібрано на площі 108 га (100 % до прогнозу), валовий збір складає 158,0 тонн при середній урожайності 14,6 ц/га.

Шановні керівники сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств!

Нагадуємо, що з 01 липня 2021 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», а саме розділ X "Перехідні положення" Земельного кодексу України  доповнено пунктом 6-1 такого змісту:

«Громадяни України, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної і комунальної власності, призначеними для ведення селянського (фермерського) господарства, а також орендарі земельних ділянок, які набули право оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2010 року, мають право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до десяти років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів. У разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу право власності переходить до покупця після сплати першого платежу. Вимоги частини сьомої статті 130 цього Кодексу не поширюються на земельні ділянки, які придбаваються відповідно до цього пункту».

Також слід зазначити, що за період травень-серпень 2021 року Бахмутською райдержадміністрацією були виявлені 3 факти самовільного захвату земельних ділянок, а саме:

1. 31 травня 2021 року біля с. Іванівське Бахмутської міської територіальної громади Бахмутського району була зупинена сільськогосподарська техніка - оприскувач який обробляв земельну ділянку без будь яких документів на дану земельну ділянку.
  2. 22 липня 2021 року біля с. Миколаївка Світлодарської військово-цивільної адміністрації Бахмутського району було зупинено комбайн, який збирав озиму пшеницю на земельній ділянці без будь-яких документів на дану земельну ділянку.
  3. 03 серпня 2021 року біля с.Званівка Званівської сільської територіальної громади Бахмутського району також  було зупинено комбайн, який збирав озиму пшеницю на земельній ділянці без будь-яких документів на дану земельну ділянку.

Бахмутським районним відділом поліції ГУНП в Донецькій області всі вищезазначені факти зареєстровані в ЄРДР, на теперішній час триває розслідування.

Враховуючи вищезазначене, Бахмутська райдержадміністрація наполягає на проведенні інвентаризації власних земельних ділянок з подальшим їх оформленням у встановленому законом порядку.