Звернення голови Бахмутської райдержадміністрації з нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України
Дорогі земляки!
Указом Президента України 29 серпня оголошено Днем пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цю дату обрано не випадково. Саме 29 серпня 2014 року під час виходу українських військових підрозділів з «Іловайського котла» загинуло найбільше наших воїнів: за офіційними даними – 366 українських військових і правоохоронців. Ще 429 воїнів були поранені, 128 потрапили в полон, а 158 вважаються зниклими безвісти.
«Іловайський котел» у нашій історії залишиться величезним горем і водночас – прикладом героїзму воїнів, які гинули під шквалом вогню, і тих, хто вийшов живим із цього пекла. В пам’яті українського народу назавжди закарбуються події в ході проведення антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил: оборона Донецького аеропорту, бої на Світлодарській дузі, за Авдіївку, Дебальцеве, 32-й блокпост та інші.
Чимало випробувань випало на долю України. Різним поколінням українців доводилося зі зброєю в руках захищати рідну землю, відстоювати свою свободу та незалежність. Сьогодні на сході нашої держави українські воїни боронять Батьківщину від російського агресора, і під їх захистом ми спокійно живемо у своїх оселях, працюємо під мирним небом, будуємо плани на майбутнє.
На жаль, не всім захисникам судилося повернутися додому, до рідних. У цей скорботний день висловлюю щирі співчуття родинам загиблих воїнів.
Вшануймо сьогодні всіх полеглих захисників України хвилиною мовчання…
Вічна пам’ять і слава тим, хто пішов у безсмертя!
Герої не вмирають!
Голова
Бахмутської райдержадміністрації Олексій РОСЛОВ