Робота управління праці та соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації у сфері контролю з пенсійного забезпечення

Дата: 02.03.2021 10:21

Згідно з чинним законодавством на управління праці та соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації Донецької області покладені функції здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України, відповідно до Порядку здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2007 № 4.

Відділом  контролю перевірки вірності призначень пенсій за 2020 рік перевірено 2781 пенсійну справу та електронних особових рахунків одержувачів пенсій, у тому числі:

- 767 пенсійних справ первинного призначення;

- 59 пенсійних справ первинного призначення, по яким відмовлено в призначенні пенсії (у зв’язку з не досягненням пенсійного віку для призначення пенсії, відсутності необхідного страхового стажу, відсутності необхідного пільгового стажу, відсутності стажу для призначення пенсії по інвалідності );

- 777 пенсійних справ щодо перерахунків пенсій (у зв’язку з переходом на інший вид пенсії, по втраті годувальника, зміною стажу, зміною стажу та заробітку, встановленням надбавок, встановленням надбавок за особливі заслуги перед Україною);

- 959 пенсійних справ по яких звернулись за допомогою на поховання;

- 191 пенсійну справу, по яких звернулись за виплатою недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера;

- 28 пенсійних справ перевірки правильності проведення відрахувань з пенсій.

За результатами перевірок  виявлено 12 порушень норм чинного законодавства при призначення (перерахунку) та виплати пенсій, які призвели до недоплат та переплат. Бахмутсько-Лиманським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України здійснені заходи щодо усунення встановлених порушень.