A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Пам'ятка щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті

Дата: 18.02.2021 11:46
Кількість переглядів: 445

Фото без опису

Стан, який склався сьогодні з пожежами, свідчить, про наявність складних проблем в протипожежному захисті житлового сектору. Протягом неповних двох місяців 2021 року на території м. Бахмут та Бахмутського району сталося 29 пожеж на яких загинуло 5 чоловік. Аналіз свідчить, що найбільша кількість пожеж, біля 80 % відбулися саме у житлових помешканнях. Населення часто порушує елементарні правила пожежної безпеки, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це призводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше. Аналіз пожеж показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають елементарними правилами пожежної безпеки, необережно поводяться з вогнем під час паління, користування приладами освітлення з відкритим полум’ям (гасовими лампами, ліхтарями, свічками, факелами тощо) що особливо небезпечно для горищних приміщень, балконів, коридорів, комор і різних господарських будівель. Пожежі викликані непогашеною цигаркою або сигаретою, є найбільш розповсюдженими у більшій мірі ніж може здатися на перший погляд. Більшість пожеж, спричинених курінням, пов’язана з курінням у нетверезому стані у ліжку. Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких випадків показує, що вони відбуваються в основному, з двох причин: порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, в ізоляції спалахнути. Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки, що використовуються у побуті:

  • не паліть у ліжку;
  • нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;
  • забороняється залишати прилади, включені без нагляду;
  • забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;
  • забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі  великої потужності.

У житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше виникають з причини перегріву печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше виникають з причини перегріву печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розпалювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин. Категорично забороняється залишити малолітніх дітей біля печей, що топляться без догляду дорослих.

Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі.

Фото без опису

 

 

 

Відділ запобігання НС Бахмутського РУ ГУ ДСНС України у Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора