Що робити, якщо не вистачає страхового стажу!

Дата: 08.02.2021 13:32

З січня 2004 року наша країна перейшла до системи пенсійного страхування. Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено: замість «трудового стажу» введено термін «страховий стаж».

Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. З січня 2021 року мінімальний страховий внесок складає 1320,00 грн. (6000*22%).

Якщо стажу бракує для призначення пенсії, то є можливість «докупити» страховий стаж шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового соціального страхування.

Для цього необхідно укласти відповідний договір:

1. Звернутися до податкового органу за місцем проживанням.
  2. Надати такі документи :

заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування або про одноразову сплату в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.