Захист прав дітей в новоствореній ОТГ Бахмутського району

Дата: 06.01.2021 12:07

Забезпечення та дотримання прав дитини - саме ці повноваження отримали об’єднанні територіальні громади. Кожна дитина, яка мешкає у громаді, має право на захист майнових і немайнових прав, який, за законом, надає ОТГ як орган опіки та піклування, що має представляти та відстоювати інтереси своїх громадян. Об’єднані громади є відповідальними за виконання вимог  законів, де виконавцем правозахисних положень визначено “орган опіки та піклування”. Щоб ОТГ були ефективними в питаннях захисту прав дитини, вони мають не тільки набути повноважень органу опіки та піклування, а й оволодіти процедурами та правилами застосування положень законодавства у питаннях вирішення спорів між батьками дитини, обмеження або позбавлення батьківських прав, протидії насильству, у тому числі домашньому, представлення інтересів малолітніх, неповнолітніх дітей у разі відсутності законних представників у дитини та багатьох інших.

Служба у справах дітей  Бахмутскої РДА сьогодні проводить роз’яснювальну роботу з керівництвом  новоствореної Часовоярської ОТГ стосовно необхідності створення  служби у справах дітей з правом юридичної особи. Саме це приведе до покращення системи забезпечення захисту прав дитини та розвитку соціальних послуг для вразливих сімей в умовах децентралізації влади.