Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав. У закладах освіти Бахмутського району проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

З учнями проводяться «круглі столи», присвячені вирішенню конфліктів, протидії булінгу, запобіганню торгівлі людьми та протидії насильству над дітьми з боку дорослих.

Також, з метою формування толерантного відношення до ВІЛ – позитивних людей та ненасильницького спілкування, в закладах загальної середньої освіти проведено освітньо-профілактичні заходи в рамках Всеукраїнської акції профілактики ВІЛ/СНІДу.

Під  час заходів, учні підвищили свій рівень обізнаності з даних питань та зрозуміли необхідність  формування конструктивних взаємовідносин у соціальному середовищі.