A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Готуємося до опалювального сезону

Дата: 28.09.2020 14:32
Кількість переглядів: 381

Фото без опису

 

Вже зовсім скоро початок опалювального сезону і з’являється висока ймовірність виникнення нещасних випадків, аварій, пожеж, вибухів, у тому числі під час експлуатації котелень, причинами яких є недотримання вимог безпеки з питань охорони праці.

Виконання першочергових вимог дозволить провести опалювальний сезон без травматизму та аварій.

Роботодавцям слід пам’ятати, що до обслуговування водогрійних і парових котлів допускаються особи віком від 18 років, що пройшли медичний огляд, навчання по відповідній програмі, перевірку знань кваліфікаційною комісією і отримали посвідчення на право обслуговування котлів.

Відповідальним за безпечну експлуатацію і технічний стан котлів призначається особа з числа фахівців підприємства, що мають досвід роботи з експлуатації котлів, що пройшли перевірку знань у встановленому порядку і мають відповідне посвідчення.

Перевірка знань у працівників котельні проводиться кваліфікаційною комісією не рідше одного разу в рік, як правило, на початку опалювального сезону, а також: при переведенні котлів на інший вид палива; при переході працівників на обслуговування котлів іншого типу.

Допуск оператора котельні до самостійного обслуговування котлів має оформлюватися  наказом.

Схеми включення котлів, технологічні схеми системи опалювання, інструкції з охорони праці, схема дій і порядок оповіщення при виникненні аварійної ситуації повинні бути розміщені на робочих місцях.

Працівники, що обслуговують котельні, повинні бути забезпечені спецодягом і спецвзуттям відповідно діючим нормам: костюмом бавовняним; рукавицями комбінованими; окулярами захисними.

Котельні необхідно забезпечити первинними засобами пожежогасіння,  вогнегасниками марки ОХП-10 (2 шт.) і ОП-10, а працівники навчені користатися ними. Забороняється використовувати пожежний інвентар не за призначенням.

У котельні забороняється перебування осіб, що не мають відношення до експлуатації котлів і устаткування котельні. У необхідних випадках сторонні можуть допускатися в котельню тільки з дозволу адміністрації й у супроводі її представника.

Котли і котельне устаткування повинні утримуватися в справному стані. Забороняється захаращувати приміщення котельні чи зберігати в ньому будь-які матеріали чи предмети. Проходи в котельному приміщенні і виходи з нього повинні бути завжди вільні.

Нагляд за технічним станом котлів у період експлуатації шляхом зовнішнього огляду здійснюється: щозмінно працівниками котельні з записом у змінному журналі; щодня особою, відповідальною за безпечну експлуатацію і технічний стан котлів; періодично, не рідше одного разу на рік, головним інженером підприємства.

Постійний контроль з боку відповідальних осіб та дотримання працівниками вимог нормативних актів з питань охорони праці дозволить запобігти нещасним випадкам та зберегти життя і здоров’я працівників у процесі виробничої діяльності.

Бажає всім тепла, безпечної та безаварійної роботи в опалювальному сезоні. 

 

                                                         

Бахмутське міське відділення управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування України

в Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора