Комісія (уповноважений) із соціального страхування має бути на кожному підприємстві

Дата: 16.05.2019 16:04

Відповідно до частини 3 статті 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-IV (далі — Закон № 1105) рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб) або фізичною особою — підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Роботу комісії (уповноваженого) із соціального страхування регулює Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, яке затверджене постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 13.

Головними обов`язками комісії (уповноваженого) є прийняття рішень про призначення або відмову в призначенні допомоги за рахунок коштів Фонду соціального страхування (допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання).

Основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше двох разів на місяць.

Крім того, комісія (уповноважений) зобов’язана:

• розглядати підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення;
  • здійснювати контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам роботодавцем;
  • вживати заходів по своєчасному наданню на підприємстві застрахованим особам матеріального забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності;
  • брати участь у перевірках, що здійснюються на підприємстві Фондом соціального страхування.

До повноважень комісії (уповноваженого) із соціального страхування також відноситься:

• проведення щоквартально аналізу використання коштів Фонду на підприємстві та аналізу рівня захворюваності, надання пропозицій щодо його зниження роботодавцю та представнику застрахованих осіб;
  • участь у перевірках організації медичного обслуговування застрахованих осіб лікувально-профілактичним закладом, що обслуговує підприємство, дотримання хворими призначеного режиму лікування;
  • ведення обліку осіб, які часто та довго хворіють, а також осіб, які отримали листки непрацездатності у зв'язку із невиробничими травмами та ін.

Слід зазначити, що відповідно до статті 32 Закону № 1105 документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження. Допомога на поховання призначається не пізніше дня, що настає за днем звернення.

Бахмутське міське відділення управління виконавчої

дирекції Фонду соціального страхування України

в Донецькій області