A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

АНАЛІЗ травматизму і професійних захворювань на підприємствах, установах, організаціях м.Бахмут і Бахмутського району у 2 кварталі 2020 року

Дата: 09.07.2020 14:40
Кількість переглядів: 539

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

За 2 квартал 2020 року на підприємствах, в організаціях і установах м.Бахмут і Бахмутського району сталось 8 нещасних випадків, з яких 3 страхових, в них постраждало 3 особи. Зареєстрований 1 випадок смерті на виробництві через погіршення стану здоров´я працівника. Зареєстровано 3 випадки захворювання медичних працівників на COVID-19. Групові нещасні випадки та випадки профзахворювань в 2 кварталі відсутні.

За аналогічний період 2019 року зареєстровано 6 нещасних випадків. Групових нещасних випадків, випадків профзахворювань та нещасних випадків зі смертельними наслідками не зареєстровано.

Таким чином, в 2 кварталі 2020 році, порівняно з 2 кварталом 2019 року, спостерігається збільшення кількості нещасних випадків (8 проти 6) на 25%, але кількість страхових випадків зменшилася (3 проти 6) на 50%.

 

Аналіз травматизму за віком:

 

Вік

Кількість потерпілих за

2 квартал 2019 року,

у т.ч. смертельно

Кількість потерпілих за

2 квартал 2020 року,

у т.ч. смертельно

40 – 44 років

1

-

1

-

45 - 50років

2

-

3

1

51 - 55років

-

-

1

-

56 - 60років

-

-

2

-

Понад 60 років

3

-

1

-

Всього:

6

-

8

1

 

Найвищий рівень виробничого травматизму в 2 кварталі 2020 року спостерігається серед працівників віком від 45 до 50 років (37%), це найбільш працездатні особи, що мають професійний досвід та знання інструкцій, норм та правил охорони праці.

Аналіз розподілу кількості потерпілих у 2 кварталі 2020 року в розрізі «День тижня» свідчить, що найбільше робітників травмувалось на початку та наприкінці робочого тижня, як було і в першому кварталі (понеділок, четвер, п’ятниця – по 2 особи, у вівторок та середу – по одній). Це говорить про те, що після вихідних та перед ними у працівників послаблюється увага, обережність, позначається втома, що і призводить до травмування.

На підприємствах найбільше травмуються жінки – 87,5% (7 потерпілих), чоловіки –    12,5 % (1 потерпілий).

Найбільш травмонебезпечними професіямив2 кварталі виявились: підсобні робітники, найпростіші професії – 3 особи, керівники роботами – 1 особа, медичні працівники – 4 особи (захворювання на COVID-19).

З метою контролю за станом профілактичної роботи, створенням безпечних і нешкідливих умов праці та зменшення рівня травматизму на виробництві здійснено 3 планові перевірки підприємств. В результаті перевірок виявлено 35 порушень законодавчих актів про охорону праці, серед яких:відсутність навчання з охорони праці відповідальних осіб та працівників, не проведення періодичних медичних оглядів працівників, не проведення атестації робочих місць, відсутність декларації на використання обладнання та виконання робіт підвищеної небезпеки, не забезпеченість працюючих спецодягом, відсутність колективного договору. За результатами перевірок видано 3 подання керівникам підприємств.

З огляду на вище зазначене, роботодавцям необхідно постійно дотримуватись вимог законодавства з охорони праці, створюючи безпечні умови на виробництві; більше навчатись та навчати найманих робітників, формувати небайдуже ставлення працівників до особистої безпеки та безпеки оточуючих.

                                                         

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора