A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Бахмутське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області інформує

Дата: 07.07.2020 15:54
Кількість переглядів: 531

Фото без опису

Безпека праці під час збирання врожаю

Збирання ранніх зернових культур відбувається в дуже складний період, який пов'язаний з напругою праці в невеликий проміжок часу та підвищеною температурою оточуючого повітря. З оглядом на ці чинники  питання безпеки знаходяться на першому місці! Не слід забувати, що по кількості випадків травматизму аграрний сектор економіки поступається тільки вугільній промисловості, а за смертельним травматизмом посідає перше місце серед галузей народного господарства.   

Серед професій найнебезпечнішою є професія механізатора (тракториста-машиніста). Механізатор працює понаднормово, у темний час доби, за несприятливих погодних умов, під впливом високих рівнів вібрації, шуму, температурних перепадів що призводять до стомлення і як наслідок може спровокувати працівника до дій, що не відповідають вимогам безпеки. Тому перед початком зерно-збиральних робіт керівниками господарств повинні бути проведені певні організаційно-профілактичні заходи для недопущення випадків травмування працюючих на жнивах.

До роботи механізаторами допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медогляд та не мають протипоказань за станом здоров'я, пройшли навчання та мають посвідчення на право управління даною сільськогосподарською технікою.

Техніка, яка залучається до роботи, має бути зареєстрована та пройти відповідний обов’язковий технічний контроль, забезпечена протипожежним устаткуванням та вогнегасниками,  медичними аптечками. Бункери для зерна повинні мати решітки або кришки і бути обов’язково замкнені. Ремонтні, та налагоджувальні роботи та технічне обслуговування сільськогосподарської техніки проводять за межами ланів та тільки після повної зупинки всіх агрегатів. Всі небезпечні вузли зернозбиральної техніки повинні бути обладнані захисними кожухами, робота без яких категорично забороняється.

До початку робіт всі працівники проходять відповідне навчання та перевірку знань з охорони праці, відповідні інструктажі, забезпечуються спецодягом, засобами індивідуального захисту. Заздалегідь готуються і обладнуються місця відпочинку. Не дозволено відпочивати під машинами, в кабіні машини під час роботи двигуна, серед поля, у копицях.

Під час роботи в полі і руху дорогами нікому, крім комбайнера, не дозволяється знаходитися на зернозбиральному комбайні.

Усі ці вимоги нормативно-правових актів відомі, але не буде зайвим ще раз звернути увагу працівників на те, що їх невиконання може призвести до біди.      

Керівникам підприємств необхідно з усією відповідальністю поставитися до безпеки працівників на жнивах. Адже головною метою жнив є не тільки своєчасність та якість збирання врожаю, а й збереження життя та здоров’я людей, які працюють в полі.

                                                         

                                                                Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                           дирекції Фонду соціального страхування України

         в Донецькій області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора