В Бахмутській райдержадміністрації триває черговий етап декларування

Дата: 25.03.2020 10:38

Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання  функцій держави, за минулий рік  за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 11 Розділу І. Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)  тимчасово внесені зміни до  Розділу ХІІІ Прикінцеві положення Закону України «Про запобігання корупції» шляхом доповнення новим пунктом 21, який встановлює, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції»  подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб’єкти декларування подають до 1 червня, але відділом з питань правової роботи, запобігання та виявлення корупції Бахмутської районної державної адміністрації Донецької області рекомендовано всім державним службовцям райдержадміністрації відзвітувати за 2019 рік та подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у термін до 01 квітня 2020 року.

На сьогодні практично всіма державними службовцями Бахмутської райдержадміністрації подані щорічні декларації.

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України  «Про запобігання корупції» за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (частина 1 статті 172-6 КпУАП), карається накладенням штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Сплата штрафу не замінює та не знімає відповідальності від подання електронної декларації.

Крім того, статтею 366-1 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність, де зазначено, що подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації, або умисне її неподання, - карається штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2-х років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.