A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Про роботу регіональної комісії з реабілітації

Дата: 28.11.2019 08:26
Кількість переглядів: 408

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 9 жовтня 2019 року № 1068/-19 «Про утворення регіональної комісії з реабілітації» розпочала роботу регіональна комісія з реабілітації  (далі – комісія).

Основні завдання комісії:

прийняття заяв про визнання осіб реабілітованими або потерпілими від репресій у порядку, визначеному Законом України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»;

попередній розгляд на своєму засіданні обставин, пов'язаних з учиненням репресій проти конкретної особи, опрацювання та дослідження матеріалів архівної кримінальної справи, інших доказів, заслуховування пояснень заявника або інших осіб щодо обставин здійснення репресій проти конкретної особи;

подання Національній комісії обґрунтованих пропозицій щодо можливості визнання (відмови у визнанні) особи реабілітованою або потерпілою від репресій разом із заявою про визнання особи реабілітованою або потерпілою від репресій, іншими документами і матеріалами. опрацьованими та дослідженими па засіданні регіональної комісії під час попереднього розі ляду;

надання допомоги и репресованим особам, іншим особам в одержанні необхідних документів, пов'язаних із реабілітацією;

розгляд пропозицій та звернень громадян з питань. що належать до компетенції регіональної комісії, у порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян».

Відповідно до ст.6 Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» передбачено, що реабілітованим, які мають право на передбачені цим Законом пільги, видається посвідчення єдиного зразка, що затверджується Кабінетом Міністрів України. Видача

цього посвідчення проводиться за місцем проживання реабілітованих або потерпілих від репресій осіб виконавчими органами відповідних сільських, селищних, міських рад, у тому числі обраними об'єднаними територіальними громадами. Чинність статей 4,5 та 6 цього Закону поширюється на жертви політичних репресій, що були реабілітовані до прийняття цього Закону.

Форма посвідчення затверджена чинною постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 1991 року № 48 «Про заходи щодо реалізації Закону Української РСР «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» (із змінами).

Голова регіональної комісії з реабілітації та контактна особа для отримання консультацій щодо процесу реабілітації – Островський Павло Вікторович, тел. 0505250987.

Електронна пошта комісії: reabdn@gmail.com. Адреса для надсилання заяв та інших документів: 84313, м. Краматорськ, вул. Академічна, 84, отримувач –  Регіональна комісія з реабілітації. Телефон для довідок: 0957295343.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора