A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Сприяння вирішенню соціально-трудових конфліктів і спорів – пріоритетна форма роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області

Дата: 13.09.2019 08:55
Кількість переглядів: 574

Фото без опису

Україна, як член Ради Європи ратифікувала Європейську соціальну хартію (переглянуту), визнавши право працівників і роботодавців на колективні дії у випадках розбіжності інтересів, з урахуванням зобов’язань, які можуть випливати з раніше укладених колективних договорів. Зокрема, Україна взяла на себе зобов’язання: сприяти проведенню спільних консультацій між працівниками та сприяти коли це необхідно й доцільно, створенню механізму переговорів на добровільній основі між роботодавцями або організаціями роботодавців та організаціями працівників з метою регулювання умов праці за допомогою колективних договорів; сприяти створенню та використанню належного механізму примирення та добровільного арбітражу для врегулювання трудових спорів.

Демократичні засади Конституції України, у системному зв’язку з положеннями ратифікованих Україною відповідних актів Міжнародної організації праці, Ради Європи, КЗпП України та інших законодавчих актів, сформували правову базу для унормування Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» (далі - Закон) порядку здійснення працівниками права на вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Працівники визнаються рівноправною стороною у відносинах з вирішення таких спорів з стороною роботодавців. Закон спрямовує сторони на: здійснення активної соціальної взаємодії, колективні переговори, консультації та узгодження інтересів; утворення примирних органів та участь у примирних процедурах; вироблення взаємоприйнятних рішень; досягнення соціального миру.

Встановлені Законом процедури реалізації працівниками права на вирішення трудових спорів, заборона ухилення жодної із сторін від участі в примирних процедурах, відповідальність за порушення законодавства у поєднанні із державним сприянням - наданням правової допомоги Національною службою посередництва і примирення виступають юридичними гарантіями здійснення і захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів працівників у формі трудового спору.

Сьогодні відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і їх організаціям в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

Відділення НСПП в Донецькій області розташовано у м. Краматорськ за адресою:  84313, м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 53, офіс 202, 208. Контактні тел. 0(626)42-16-20, е-mail:donetsk@nspp.gov.ua, сайт: www.nsppdon.in.ua.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора