A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Бахмутська райдержадміністрація та Бахмутське районне управління ГУ ДСНС України у Донецькій області звертається до мешканців м. Бахмут та Бахмутського району

Дата: 22.08.2019 16:21
Кількість переглядів: 949

Фото без опису

Бахмутська райдержадміністрація та Бахмутське районне управління ГУ ДСНС України у Донецькій області звертається до мешканців м. Бахмут та Бахмутського району із застереженням дбати про власну безпеку під час відзначення 28-річниці Незалежності України. Пам’ятайте, небезпека може виникнути на кожному кроці!

ІНСТРУКЦІЯ

про заходи пожежної безпеки в місцях масового перебування людей

В сучасному суспільстві, перебуваючи у великому місті, легко потрапити в місце великого скупчення людей (наприклад, паради, концерти, агітаційні акції, спортивні змагання, політичні виступи, супермаркети, громадський транспорт тощо).

Найбільш небезпечне явище в натовпі - це паніка. Щоб повернутися з масового заходу неушкодженим, необхідно знати, як себе поводити при виникненні пожежі в місцях масового перебування людей. Оцініть обстановку, переконайтеся в наявності реальної небезпеки, з’ясуйте, звідки вона виходить, потім спокійно, без паніки починайте рухатися у зворотній бік, прямуючи до виходу. Евакуацію з місця пожежі проводьте через заздалегідь визначені виходи, ніколи не користуйтеся ліфтом. Пригніться якомога нижче, намагаючись вибратися з будівлі якнайшвидше. Якщо ви не можете вибратися з будівлі, подайте сигнал рятувальникам, кричати при цьому слід тільки в крайньому випадку, тому що ви можете задихнутися від диму. Найкраще кликати на допомогу, розмахуючи з вікна якимось одягом або предметом.

Правила поведінки у натовпі

Натовп – це неорганізоване зібрання людей, що перебувають у безпосередній фізичній близькості і мають спільний об’єкт зацікавлення. Найбільш небезпечне явище в натовпі – це паніка. Щоб повернутися з масового заходу неушкодженим, необхідно знати, як вести себе у натовпі. Правила поведінки у натовпі:

1. Уникати великих скупчень людей.

2. Під час масових заворушень намагайтеся обійти натовп.

3. Якщо йдете на масовий захід, не одягайте речей, які можуть чіплятися: краватка, шарф, ланцюжок, сережки, мотузки, шнурки. Не вдягайте високі підбори. Одяг краще застебнути на блискавку.  

4. Якщо ви потрапили в натовп, треба намагатися поступово вибиратися з центру до краю.

5. Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітина не була здавлена.

6. Намагайтеся не впасти, піднімайте ноги вище, ставте на повну ступню, не робіть короткі кроки, не піднімайтеся навшпиньки, не тримайте руки в карманах.

7. Якщо у вас щось упало (випало), не намагайтеся піднімати.

8. У разі падіння намагайтеся якнайшвидше піднятися на ноги. Не опирайтеся на руки.

9. Якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями потилицю.

10. При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність швидко і правильно оцінити ситуацію.

Шановні громадяни! Не забувайте правила поведінки у місцях масового скупчення людей. Будьте уважні і обережні! У разі виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій телефонуйте до служби порятунку за номером «101» або «112».

Вітаємо всіх жителів Бахмутського району з 28-річницею Незалежності України: «Нехай надзвичайні ситуації оминають Вас та ваші домівки. Радісних, веселих, а головне – безпечних Вам свят»!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора