A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ БАХМУТСЬКОГО РАЙОНУ!

Дата: 24.05.2019 15:14
Кількість переглядів: 663

Фото без опису

Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації надає інформацію щодо призначення соціальної  виплати – допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною відповідно до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми,  затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 № 1751.

З 01.01.2019 запроваджено додатковий вид соціальних виплат - допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною.

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, призначається одному з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікуну, піклувальнику (далі-законний представник дитини), який постійно проживає та здійснює догляд за дитиною, хворою на один або декілька видів таких захворювань, станів.

Для призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу,подаються такі документи:

- заява законного представника дитини, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною, що складається за формою, встановленою Мінсоцполітики;

- копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);

- документ, що підтверджує повноваження усиновлювача (копія рішення про усиновлення) опікуна, піклувальника (копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки), прийомних батьків, батьків-вихователів (копія рішення районної,  районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї;

- довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне,  онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими МОЗ (далі – довідка про захворювання дитини). 

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, призначається з дня звернення за її призначенням на кожну хвору дитину у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та виплачується шість місяців незалежно від одержання інших видів державної допомоги.

Виплата допомоги на наступний період продовжується на підставі заяви законного представника дитини та довідка про захворювання дитини з дня зупинення виплати, якщо звернення надійшло протягом одного місяця з дня її зупинення.

У разі коли в період виплати допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, дитині встановлено інвалідність, така допомога виплачується до дня встановлення інвалідності.

Виплата допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, припиняється у разі:

- встановлення дитині інвалідності (досягнення дитиною 18 років);

- коли допомога призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

- позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду;

- скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;

- звільнення опікуна чи піклувальника дитини від виконання їх обов’язків;

- смерті дитини;

- смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини.

У разі припинення дії обставин, виплата допомоги поновлюється з місяця, що настає за місяцем, в якому припинилася дія з зазначених обставин, у разі звернення протягом місяця з письмовою заявою отримувача допомоги до органу соціального захисту населення.

У разі утворення об'єднаної територіальної громади заяви з необхідними для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об'єднаної територіальної громади, та передаються відповідними органами соціального захисту населення.

З питань призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною звертатись до управління праці та соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації за телефоном: (0627)44-71-55.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора