A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

Монетизація пільг: готівкова та безготівкова форми

Дата: 24.05.2019 13:54
Кількість переглядів: 555

Фото без опису

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №373 «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» з першого жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі - готівкова і безготівкова.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того, «Ощадбанк» здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ «Ощадбанк».

Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого, Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ «Ощадбанк» та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.

Впровадження цих механізмів має на меті поєднати максимальну зручність для громадян зі створенням необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.

За отриманням інформації щодо будь-яких питань, пов’язаних з нарахуванням монетизованих пільг на оплату житлово-комунальних рекомендуємо звертатись  безпосередньо до управління праці та соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації за телефоном 44-91-70, або за адресою:   м. Бахмут, вул. Миру , 69.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора