A A A K K K
для людей з вадами зору
Бахмутська районна державна адміністрація
Донецька область

БАКТЕРІАЛЬНЙ ОПІК ПЛОДОВИХ ДЕРЕВ – НЕБЕЗПЕЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ПЛОДОВИХ ДЕРЕВ

Дата: 10.05.2019 13:32
Кількість переглядів: 1404

Фото без опису

Бактеріальний опік плодових – надзвичайно шкодочинна хвороба плодових рослин вдає із себе найнебезпечнішу хворобу для дерева. Якщо вчасно не вжити заходів по боротьбі з нею, то ви втратите своє дерево за 3-4 роки. Збудник опіку поширюється комахами, птахами, з дощем і навіть повітряними потоками, які відіграють значну роль в поширенні патогена на великі відстані. Одним із засобів поширення бактеріального опіку є перенесення з посадковим і прищеплювальним матеріалом, який має приховану інфекцію, а також з інструментами під час обрізання. Збудник вражає культурні та дикорослі рослини із сімейства розоцвітих. Кизильник, глід - самі сприйнятливі до бактеріального опіку рослини, а серед плодових дерев найбільше страждають від захворювання груша, яблуня. Рідше уражаються опіком плодових ірга, суниця, айва, малина, вишня, слива, черешня, абрикос і інші.

 

Перші ознаки хвороби ви можете виявити навесні на квітках. Вона може бути присутнім як на одній квітці, так і на всіх відразу. Уражаються всі надземні частини дерева: нирки, квіти, листя, пагони, гілки та штамб. Захворювання починається з суцвіть, а потім переходить на пагони і гілки. Навесні квітки раптово чорніють і в'януть, залишаючись на дереві. Молоді гілочки і листя починає чорніти з кінчиків, потім скручуються і інфекція швидко поширюється вниз по дереву. Листя буріють і чорніють, але не опадають, залишаючись на дереві, протягом усього періоду вегетації. Пагони стають коричневими і можуть гачкоподібно викривлятись по типу «вівчарського палиці». Дерево справляє враження обпаленої вогнем. Кора розм'якшується, може спостерігатися виділення ексудату у вигляді крапель рідини молочно-білого або жовтуватого кольору. На корі хвороба утворює клиноподібні виразки. На зрізі виразкова тканина виглядає червонувато-коричневого.

Фото без опису

 

Найінтенсивніше зараження відбувається під час цвітіння, інтенсивного росту пагонів (червень-липень) і посиленого сокоруху (серпень-вересень).

  В окремі роки і в різних регіонах опік проявляється нерегулярно, залежно від погодних умов, що впливають на розвиток хвороби. Оптимальна температура 20-280С і висока вологість повітря. Суха сонячна погода обмежує поширення інфекції.

Сильно уражені хворобою дерева, повинні бути видалені цілком та спалені.

З метою профілактики бактеріального опіку необхідно:

1. Своєчасно видаляти і спалювати гілки і дерева, уражені раковими захворюваннями.

2. Інструменти після кожного зрізу необхідно продезінфікувати в 70% спирті або 10% формаліном. Рани після обрізки необхідно замазати садовим варом або садовою замазкою.

3. У період росту плодів проводити профілактичне обстеження саду.

4. Дотримання агротехнічних заходів при закладці садів, а також своєчасне проведення хімічних обробок проти попелиць, цикадок.

5. Проводити профілактичні весняні обробки мідь містять препаратами.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора