Санаторно-курортне оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Дата: 10.04.2019 13:03

Держава гарантує постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи право на безоплатне санаторно-курортне лікування, яке закріплено у статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

З метою покращення якості санаторно-курортних послуг та прискорення процедури надання послуг з оздоровлення затверджена постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою передбачено використання коштів державного бюджету, на забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, санаторно-курортним лікуванням а також визначено перелік громадян, які забезпечуються безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги, а саме:

• громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування 16 січня 2019 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році». Розміри такої допомоги для компенсації становлять за лікування або оздоровлення чи відпочинок:

осіб, віднесених до категорії 1 - 7 300 гривень;

осіб, віднесених до категорії 1 із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - 22 200 гривень;

дітей, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює  - 14 500 гривень.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають до органу соціального захисту населення:

1) для забезпечення громадянина, віднесеного до категорії 1:

• заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
  • копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
  • копію паспорта.

У разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від зареєстрованого, громадянин (крім осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції) додатково подає видану органом соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання довідку про те, що громадянин, віднесений до категорії 1, не перебуває на обліку для забезпечення путівкою;

2) для забезпечення дитини з інвалідністю та одного із батьків або особи, яка їх замінює:

• довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);
  • копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
  • копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
  • копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;
  • копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
  • довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

У разі подання заяви за місцем проживання дитини з інвалідністю (крім дітей, які переселилися з тимчасово окупованої території України чи районів проведення антитерористичної операції), відмінним від зареєстрованого, одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, додатково подається довідка органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання дитини з інвалідністю про те, що вона не перебуває на обліку для забезпечення путівкою.

Одному з батьків дитини з інвалідністю або особі, яка їх замінює, що не мають права на забезпечення путівкою відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», послуги з лікування не надаються.

Під час подання копій документів, передбачених цим пунктом, пред’являються оригінали зазначених документів.

Враховуючи зазначене, пропонуємо громадянам не зволікати з використанням свого права на санаторно-курортне лікування та звертатися управління праці та соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації Донецької області.

За більш детальною інформацією, звертатися за адресою: м. Бахмут, вул. Миру, буд. 69, щоденно без обідньої перерви з 800 до 1700 з понеділка по четвер, з 800 до 1600 у п’ятницю, телефон: (0627) 44-91-70